Havi programok

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – 2018. december havi program
TÉLI SZÜNET: 2018. december 27 – 2019. január 2-ig
Utolsó tanítási nap: december 21. péntek
Első tanítási nap: 2019. január 3. „B” hét csütörtök

december

3 -ig   DIFER- mérés határnapja – 1. osztály
3. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 5. osztály
3. 1. óra Nagy Csaba tárogatóművész előadása a Rákóczi szabadságharcról, a kuruc korról
3. 16.00 Alapítványi ülés
4.  14.00 2. Ifjúsági hangverseny a siófoki KIKK-ben
5. 12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
5. 8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6.a osztály
6. 13.30 Mikulásműsor alsósoknak a művelődési házba
7-ig   8. évfolyamos tanulók jelentkezése a középiskolai írásbeli felvételire
7.  13.30 Kabóca Bábszínház előadása az alsósoknak a művelődési házban
7. 15-18 óra Mikulás-buli a felsősöknek – a DÖK szervezésében és a polgárőrök felügyeletével
9. 17.00 Községi 2. adventi gyertyagyújtás az 5.o. és a kisénekkar szereplésével
11. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 6. évfolyam
10.   Fenyőfa felállítása az aulába délelőtt, díszíti a felső tagozat kedden
10. 16-18 óra Fogadóóra a 8. osztályos szülők részére
11.  7-13 óra Étkezési térítési díj fizetése
12.  8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6. b osztály
13. 11.00 Színházlátogatás Veszprémbe A dzsungel könyve c. előadásra – 6.8. évfolyam
13. 18.00 Művészeti iskola zenetagozatának és tanárainak jótékonysági karácsonyi koncertje az aulában
14. 14-15 óra Bolhapiac az aulában a DÖK szervezésében
15-ig   E-naplóban az adminisztráció naprakésszé tétele
15. szombat 3. tanítás nélküli munkanap – Tantestületi szakmai nap, csapatépítés
17.  8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 7. évfolyam
18. 13.30 Batyu Színház előadása Holle anyó címmel az alsósoknak a művelődési házban
20. 17.00 Karácsonyest a 4. osztályosok szüleinek
21. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 8. osztály
21. 10.00 Karácsonyi ünnepély – 4. évfolyam szereplésével
21. 19.00 A Siófoki V.B. Ált. Isk. és AMI néptánc tanszakának karácsonyi műsora Siófokon a KIKK-ben

 

december folyamán:

  • Óralátogatások
  • Béndek Lola gyakornokok mentorálása
  • Somogyi Tímea gyakornok mentorálása
  • TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
  • EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
  • jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
  • vezetői megbeszélések minden hétfőn
  • havi elszámolás a tankerületben
  • leltározás és a leltárjegyzék beküldése a Tankerületbe
  • fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
  • ügyelet felmérése 15-re és a téli szünet munkanapjaira
  • tanulmányi versenyekre való jelentkezés
  • munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
  • gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek 3-8. évfolyam
  • ÖKO munkacsoport megbeszélései fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés
  • Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b
  • Folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval
  • Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal
  • folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
  • folyamatos készülés K&H versenyre
  • Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (B.szabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
  • Adventi készülődés: ajándékok, dekoráció…
  • Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
  • ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
  • ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
  • Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
  • SZKV összekötő
  • Iskolai HONLAP frissítése
  • faliújságok aktualizálása: alsósok és a 6.a osztály
  • könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)
  • tisztasági-és szűrővizsgálatok – védőnő

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – NOVEMBER havi iskolai program

5.                       Őszi szünet utáni első tanítási nap („A” hét hétfő)
5. 16.00            Munkaértekezlet a pedagógusoknak
6. 12.00            EFOP 1.3.8. pályázat keretében előadás a társadalmi egyenlőségről (A komp.)
6. 12.00            EFOP 1.3.8. pályázat keretében kézműves foglalkozás (B komp.)
7. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
7.       8.00        Fogászati szűrővizsgálat – 8. osztály
9.        8.30-     Nyílt nap a Baross Gábor Szakközépiskolában Siófokon 8.o.
10. szombat Pályaorientációs nap – 1. tanítás nélküli munkanap
10. 14.00          Idősek napja a Művelődési Házban – kisénekkar és a kreatívosok szerepelnek
11. 14.00           Idősek napja a Kossuth Műv. Körben –kisénekkar és a kreatívosok szerepelnek
12. 7.00-13.00 Étkezési térítési díj fizetése
12-ig                  Év eleji minimummérés eredményinek leadása matematikából és szövegértésből – 3. 5. évfolyam
13.8.00-10.00 Nyílt nap óvónőknek az 1. osztályban
13. 10.00         Magyar nyelv napja alkalmából megemlékezés – 6. évfolyam
14.  8.00          Fogászati szűrővizsgálat – 7.a osztály
15.8.00-9.45    Nyílt tanítási órák szülőknek a 2. 3. évfolyamon, IKT-val támogatott bemutató órák
17. 20.00         Jótékonysági bál a művelődési házban az SZKV szervezésében
19.20                Hüllőbemutató az aulában
19.      12.00     EFOP 1.3.8. pályázat keretében sportprogram (B komp.)
19.      12.00     EFOP 1.3.8. pályázat keretében egészséges életmód előadás (A komp.)
20.8.00-10.45  Nyílt tanítási órák szülőknek a 4. évfolyamon, IKT-val támogatott bemutató órák
21.  8.00          Fogászati szűrővizsgálat – 7.b osztály
21 14.00          Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolai forduló – 5-8. évfolyam
22.8.00-12.35 Nyílt tanítási órák szülőknek a 5.6.7.8. évfolyamon, IKT-val támogatott bemutató órák
21. 8.00-         Nyílt nap a Perczel Mór Gimnáziumban Siófokon – 8.o.
21.
9.00-         Nyílt nap a Krúdy Gyula Szakközépiskolában Siófokon – 8.o.
23-ig                Adatok küldése a Oktatási Hivatalnak a 6.8. évfolyam Kompetenciaméréséhez
25-ig                Pedagógus portfólió feltöltés az OH felületére
26. 17.00         Szülői értekezlet – 1. osztály
28. 8.00          Fogászati szűrővizsgálat – 5. osztály
28-30.            EFOP 1.3.8. pályázat keretében Testvériskolai kirándulás Nyíribronyba és Tornaljára – 50 fő

 december:

  1. szombat 2. tanítás nélküli munkanap – Őszi nevelési értekezlet
                     (belső továbbképzés, KRÉTA elektronikus napló használata)

 November folyamán: „KINCSKERESŐ NAPOK”
– alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek hirdetése

– Óralátogatások

– Béndek Lola gyakornok mentorálása

– Cseprekálné Sas Zsófia gyakornok mentorálása

– Somogyi Tímea gyakornok mentorálása

– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon

– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása

– Havi elszámolás a tankerületben

– Jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek

– Naplók, szakköri naplók ellenőrzése munkaközösség-vezetők és ighk.

– Tanulmányi versenyekre való jelentkezés

– Bendegúz Tudásbajnokság levelezőverseny angol, történelem, magyar irodalom, természetismeret, biológia folyamatos készülés 6.7.8. o. tanulókkal

– Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b

– Folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval

– Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal

– Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival  – jelzőrendszeri megbeszélések

– Fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint

– Gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülők felé 3-8. évfolyam

– DIFER mérés az 1. évfolyamon – november 30-ig

– SPORT: Kiliti Kupa teremfoci a Siófok-Kiliti iskolában 8-án

– vezetői megbeszélések minden hétfőn

– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint

– ÖKO munkacsoport megbeszélései: fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés

– Adventi koszorú készítése

– Védőoltások, szűrő-és tisztasági vizsgálatok – védőnő

– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése

– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam

– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam

– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése

– SZKV összekötő

– Iskolai HONLAP frissítése

– Alapítványi ülés

– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum- és Graph-Art Kiadók)

– faliújságok aktualizálása: alsósok és a 7.b osztály

 

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola
2018. október havi program

1-15.   Adatszolgáltatás, statisztika KIR-STAT
1. 16.00- Munkaértekezlet
2. 17.00  Szülői értekezlet – 4.b osztály
3. 8.00 Fogorvosi szűrővizsgálat – 3. osztály
10.00 Idegenforgalmi-és vendéglátóipari szakmák bemutatása a Hotel Azúrban – 8.o.
3. 12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében koncert a művelődési házban
4. 17.00 Pályaválasztási középiskolai tájékoztató a középiskolák képviselőinek részvételével
5. 10.00 Iskolai megemlékezés az aradi vértanúkról a művelődési házban,
utána koszorúzás a Batthyány-szobornál a templomkertben (7. osztályosok műsora)
8. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
8. 17.00  Szülői értekezlet – 4.a osztály
10. 8.00  Fogorvosi szűrővizsgálat – 2.a osztály
10. 9.00  Diákolimpia mezei futóverseny körzeti elődöntő Siófok-Sóstón I-IV. kcs.
10. 12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében színházi előadás a művelődési házban
11. 10.30  Hatósági ellenőrzés – Tűzoltóság
11. 7.00-13.00 Étkezési térítési díj fizetése
12-ig    1. osztályos tanulók előzetes felmérése /névsor DIFER-hez/
12.       9.00-12.30 Természettudományi laborgyakorlatok 8.o. a Perczel Mór Gimnáziumban
13. szombat TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – „Egészségnap 1.” alsó tagozat
15.        Tanulók fotózása, egyéni és osztályképek készítése meghívott fotóssal
17. 8.00  Fogászat – 2.b osztály
18.         Év eleji minimummérés matematikából és szövegértésből – 3. 5. évfolyam
18. 9.00  Siófoki Szakképző Centrum Baross Tanműhely bemutatása a 8. osztályosoknak
19. 10.00 Iskolai megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából a művelődési házban (8. osztály műsora)
19. 17.00 Községi megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján a művelődési házban, utána koszorúzás a temetőkertben (8. osztály műsora)
22. PIHENŐNAP – ledolgozva október 13-án, szombaton (Egészségnap 1.)
24. 8.00  Fogorvosi szűrővizsgálat – 1. osztály
24-25. 15.00-18.00 Papírgyűjtés – SZKV szervezés
25. 13.30 Munkaalkalmassági vizsgálat az orvosi szobában (Dr. Mihályka E.)
26-ig     OH felé létszámjelentés a DIFER-hez

Őszi szünet: 2018.10.29 – 11.02-ig; utolsó tanítási nap: 2018.10.26. (péntek);
első tanítási nap: 2018.11.05. A hét hétfő

október folyamán

  • Óralátogatások
  • Béndek Lola gyakornokok mentorálása
  • Cseprekálné Sas Zsófia mentorálása
  • Somogyi Tímea mentorálása
  • TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
  • EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
  • ÖKO munkacsoport aktuális feladata: papírgyűjtés
  • Havi elszámolás a tankerületben
  • szülői értekezlet – 6. évfolyam
  • 26-ig szociometriai mérés elkészítése és kiértékelése
  • Mesemondó hét az alsó tagozaton a 4. évf. részvételével
  • tanulmányi versenyekre való jelentkezés
  • „Krúdy-napok” Pályaorientációs nap 8. osztály
  • jelzőrendszeri megbeszélések
  • vezetői megbeszélések minden hétfőn
  • munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
  • fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
  • felmérések összegzése, tapasztalatainak felhasználása
  • DITE védőoltás 6. osztályosoknak, HPV védőoltás a 7.o. lányoknak az orvosi szobában, és pótoltások az orvosi rendelőben; orvosi-védőnői szűrővizsgálat, a kiszűrt tanulók szakrendelésre irányítása, tisztasági vizsgálat – védőnő
  • Iskolai KRÓNIKA szerkesztése, SZKV összekötő
  • HONLAP frissítése
  • Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
  • ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
  • ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
  • könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum- és Graph-Art Kiadók)
  • faliújságok aktuálissá tétele alsósok és a 7.a osztály

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola
2018. augusztus-szeptember havi program

23. 9.00  Alakuló tantestületi értekezlet
27. 8.00 Munkaértekezlet
27. 8.30 Osztályozóvizsga
27. 9.00   Javítóvizsgások első konzultációja
28. 9.00 Tankerületi tanévnyitó értekezlet a mi iskolánkban
29. 10.00-18.00 Tankönyvosztás
30. 8.00 Javítóvizsga
31. 8.30 Tanévnyitó tantestületi értekezlet
31. 17.00 Tanévnyitó ünnepély és az Igazgatónő búcsúztatása nyugdíjba vonulása alkalmából

Az iskolavezetés által ellenőrzött szeptemberi feladatok aláhúzva

1. (“A” hét) Első tanítási nap

  • tanuló-és felnőtt ügyelet megszervezése
  • tűz- és balesetvédelem, házirend megbeszélése
  • órarenddiktálás
  • napközis csoportok /tevékenység, ebédeltetés megszervezése/ Tóthné
  • felelősök kijelölése/benti cipő, hetesek, szekrény

1. délelőtt tankönyvosztás
1. 17.00 Szülői értekezlet az 1. osztályban
4. 15.30 Művészeti iskolások pótbeíratása (hangszer)
5-ig A Siófoki Tankerületnek jelentenünk kell 1 delegálttag nevét a DÖK Tanácsba
5-ig Éves beszámoló megküldése a tankerületnek
6. 17.00 ÖSSZEVONT SZÜLŐI ÉRTEKEZLET az aulában, utána az 7.a és 7.b osztályban szülői értekezletek 18.00-tól
7-ig Végleges tantárgyfelosztás feltöltése a KRÉTA rendszerbe
15-ig Éves munkaterv beküldése a tankerületbe
15-ig Tankönyvek pótrendelése
17. 14.00 5. osztályosok átadása
17-től 13.00 Úszásoktatás beindítása a 3. osztályban (minden hétfőn)
20-tól 13.00 Úszásoktatás beindítása a 4. évfolyamon (minden csütörtökön)

1. héten – a kiosztott nyilatkozatok begyűjtése, összesítése, leadása Bogdánnénak
fejlesztő foglalkozások megszervezése, indítása SNI tanulók számára

14 – ig naplók, szakköri naplók, tájékoztató füzetek rendbetétele
            – napközis foglalkozási terv elkészítése
            – szaktantermek, szertárak rendbetétele, kulcsrend
            – teremórarendek kifüggesztése a termek ajtajára

30-ig – KIR rendszer aktualizálása
-KRÉTA rendszer feltöltése

28-igtanmenetek aktualizálása
            – osztályfőnöki foglalkozási tervek elkészítése

28– ig szakkörök tematikájának elkészítése, résztvevők névsorának leadása
           szülői értekezletekről feljegyzések, családlátogatások
           – szociometriai felmérések készítése

szeptember folyamán:

– Jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
– Munkaközösség vezetői megbeszélés – ighk., mk. vezetők részvételével
– Siófok Környéki Diáksport Bizottság tanévnyitó értekezlete Siófokon
– Étkezési térítési díj fizetése
– Családlátogatás az 1. és 5. osztályosoknál
– ÖKO munkacsoport megbeszélése
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Tanulmányi versenyek és vetélkedők, levelezős tanulmányi versenyek hirdetése
– Színház-és Ifjúsági hangverseny látogatás megszervezése
– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése, SZKV összekötő
– HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– DÖK munkájának indítása
– SPORT: házi foci-és kézilabda bajnokság a felső tagozaton
– Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival
(Bálint Adrienn, és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
– TŰZRIADÓ próba
– Faliújságok aktuálissá tétele
– ISKOLAALMA osztása adminisztrálása – 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása
– Fogászati szűrővizsgálat
– HPV védőoltás engedélyeinek begyűjtése a védőnővel egyeztetve – 7.o. lányok
– Kötelező oltások, tisztasági vizsgálat – védőnő
– Diákigazolványok rendelése, pótlása
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola
2018. június havi program

„ A világ csak addig kegyetlen, míg küzdünk vele: a győztes előtt siet meghajolni.” (Móra Ferenc)
„ Mégis jó az Isten. Életem értesítőjében csak ezzel a tétellel lesz kerek a bevégzett tananyag.”
(Móra Ferenc: Bevégzett tananyag)

június

1-13. Tartós tankönyvek leadása Bertáné Várai Ildikónak osztályonként megbeszélt időpontban

1. 16.00 Óvodai búcsúzó ünnepély
1. 17.00 Pedagógusnap az aulában az SZKV szervezésében
4. 10.00 EFOP-1.3.8. pályázat keretében érzékenyítő tréning az ének teremben ( B komponens)
4. 17.00 Nemzeti összetartozás napja – megemlékezés az aulában, koszorúzás a Trianon-szobornál (iskolai és községi megemlékezés egyben)
6. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
11. 7.00-13.00 Étkezési térítési díj fizetése
11-12-13. Továbbképzés „Élmény tanulni” Kaposvár
11. Üzemlátogatás a Paksi Atomerőműben – 8. évfolyam
12. 14.00 POK által hirdetett tanulmányi versenyek megyei díjátadója Kaposváron (Csillik Sz., Zrinyi B.)
12. 14.00 Munkaértekezlet
14. TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – „Egészségnap 2.”
14.15. A tanulói öltözőszekrények rendbetétele, szekrénykulcsok leadása
15. 8.00 Iskolagyűlés a DÖK szervezésében az aulában – igazgatói dicséretek átadása
15. 9.00 „Kisballagás” – búcsú a diákoktól
15. 6. tanítás nélküli munkanap – DÖK sportnap, felsős (TÁMOP fenntartás)(alsós: 05.30.)
15. 15.00 „Utolsó osztályfőnöki óra” – 8. osztályosok búcsúznak a pedagógusoktól
15. 16.00 Tanév végi osztályozó értekezlet tagozatonként
16. 9.00 BALLAGÁS – 8. osztályosok OKLEVÉL – és JUTALOMKÖNYV ÁTADÁSA
18. 10 óráig Beszámolók és statisztikai lapok leadásának határideje
18. 10 óráig Aláírásra leadni az igazgatónak, bizonyítványokat, törzslapokat, jutalomkönyveket, okleveleket (naplókat még nem)
18. 17.00 Művészeti iskola tanévzáró ünnepélye a KIKK-ben Siófokon
18-25-ig Munkanapok (nyári ügyelet szervezése; tantermek, szertárak, szekrények, padlás, iskola rendben hagyása, elpakolás festésre, termek átadása, taneszközök leltár szerinti átnézése, javításra leadása, selejtezés, TÁMOP adminisztráció)
19. 17.00 TANÉVZÁRÓ ÜNNEPÉLY – bizonyítványosztás
19.20. 14-18ó Beiratkozás és visszairatkozás a művészeti iskolába Siófokon
20-ig Osztálynaplók, szakköri naplók lezárása és leadása
20-22. Beiratkozás a középfokú iskolákba – végzős diákok
22. 8.00 Tanévzáró nevelőtestületi értekezlet – év végi beszámoló elfogadása, és a kompetencia mérés intézkedési tervének elfogadása
25-29. Iskolai ÖKO-tábor – Magyarhertelend
25-29. EFOP 3.3.5. Nyári tábor az iskolában 20 tanuló

július

2-tól Nyári napközis ügyelet kezdete (július 2 – augusztus 3-ig)

folyamán:

– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség és adminisztrálás
– EFOP pályázatok adminisztrálás
– június havi jelentések a Tankerületnek
– ÖKO munkacsoport: éves munka értékelése
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– faliújságok aktuálissá tétele 7.o.
– jelzőrendszeri megbeszélés
– SPORT: házi focibajnokság felső tagozat
– MŰVÉSZETI ISKOLA: hangszeres vizsgák
– iskolai KRÓNIKA készítése, SZKV összekötő
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– iskolai HONLAP frissítése, megújítása
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)

 

 Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola

2018. május havi program

„ Mindnyájan ismeritek a gólyahírvirágot. Korán tavasszal, a gólya érkezése idején tele van vele a rét, vízszél, patakpart, aranylik tőle nagy határ mező. Mintha csak mesebeli tündérek csillogtatnák aranyhajukat a tavaszi napsugárban. ( Móra Ferenc: A vízimolnár lánya)

MÁJUS

2.  16.00 Munkaértekezlet Igazgató
3.      IV. kcs. Atlétika Négy-próba Bajnokság Diákolimpia megyei döntő Meszlényi G.
3.  13.00 Égből pottyant szerencsetojás c. környezettudatos interaktív mese alsósoknak a művházban Szabó Zs.
7.     III. kcs. Atlétika Négy-próba Bajnokság Diákolimpia megyei döntő Meszlényi G.
7.   12.00-15.30 Étkezési térítési díj befizetése Tóthné, Pedasszisztens
7.  9.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében kulturális program az ének teremben (A komp.) Projekt team, of.
8.  II. kcs. Atlétika Három-próba Bajnokság Diákolimpia megyei döntő Meszlényi G.
9.  III.IV. kcs. Atlétika Egyéni-és váltóverseny Bajnokság Diákolimpia megyei döntő Meszlényi G.
12.  (szombat) nyelvÉSZ Nemzetközi anyanyelvi tanulmányi verseny országos döntő Szegeden – Csillik Vilmos, Csillik Szilárd Ruppert E.
12.  (szombat) „Hajlik a meggyfa” népdaléneklési verseny Szennán Fodor J.
14.  7.00-13.00 Étkezési térítési díj befizetése Tóthné, Pedasszisztens
15.  8.00-14.00 Szentannainé Daku Erzsébet minősítő eljárása Igazgató
16.  8.00-12.00 Országos Idegen nyelvi Kompetenciamérés a 6. 8. évfolyamnak Szabó Zs.
18-ig    Szülők tájékoztatása a gyenge tanulmányi eredményekről Osztfők., Szaktanárok
22.  Év végi házi kompetenciamérés magyar – 2.3.4. évfolyam Tanítók, Szabó Zs
23. Év végi házi kompetenciamérés matematika, magyar – 5.7. évfolyam Szaktanárok, Szabó Zs.
23. 8.00-12.00 Országos Kompetenciamérés a 6. 8. évfolyamnak Szabó Zs.
24.  Év végi házi kompetenciamérés matematika – 2.3.4. évfolyam Tanítók, Szabó Zs
24.  Tanulmányi kirándulás a felső tagozatnak Osztályfőnökök
24.  Somogy megyei gyermek és ifjúsági néptánc fesztivál Siófokon – Művészeti iskola szervezése
26.  (szombat) Községi gyermeknap az SZKV szervezésében, kisénekkar szerepel – osztályfőnökök hirdetik Fodor J.
26. (szombat) Simonyi Zs. Kárpát- medencei helyesírási verseny országos döntő Budapesten – Csillik Szilárd 8.b Ruppert E.
26.  MINI-KRESZ „Pindur-Pandúr” Ki mit tud országos vetélkedő Bp. 1.2. o. csapatok TÁMOP fenntartás Megyeri N., Sulyokné
26.  Bendegúz Akadémia Tudásbajnokság országos döntő magyar irodalomból Szegeden – Varga Eszter 7.o. Föcsökné
28. 12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében kulturális program az aulában az iskola összes tanulójának Projekt team,

 

JÚNIUS

1.   17.00 Pedagógusnap az SZKV szervezésében Igazgató
4.  17 óra Nemzeti összetartozás napja – községi ünnepély 4-8. évfolyamig Lékáné, of., ig.,ighk.

folyamán:„KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek és eredményhirdetések

  • szépolvasó verseny az alsóban 7-én a könyvtárban Verhásné, Megyeri N.
  • szépíró verseny az alsóban Lékánészép
  • író verseny a felsőben Ruppert E.szépéneklő verseny 1-6. évf., 14-én 14 órakor az
  • ének teremben Fodor J., Bogdánné
  • térképismereti verseny a felsőben Somogyi T.

– anyák napi ünnepségek az osztályokban tanítók, osztályfőnökök
– tanulmányi kirándulások az alsó tagozaton tanítók
– óralátogatások igazgató, BECS
– magántanuló beszámoló vizsgái (E.F. 8. o.) Szaktanárok, Bogdánné
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség: kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása, adminisztrálása Érintettek
– május havi egyéb jelentések a Tankerületnek igazgató, igh., iskolatitkár
– tankönyvrendeléssel kapcsolatos teendők Föcsökné, Sulyokné, Bertáné
– szülői értekezletek osztályfőnökök
– leendő 1. o. tanító látogatása az óvodában Lelkesné
– leendő 5.-es osztályfőnök látogatása a 4. osztályban Meszlényi G.
– nyári jutalomtábor szervezése (TÁMOP fenntartás) táboros team
– 8. évfolyam felvételi eredményeinek összegzése Szabó Zs., Meszlényi G.
– NETFIT méréssel kapcsolatos teendők, adminisztrálás M. G., D.L., Iskolatitkár
– napközis igények felmérése a 2018/2019-es tanévre Bogdánné
– nyári napközis igények felmérése 1-8.o. (július 2 – augusztus 3-ig) Bogdánné
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint mk. vezetők
– tanulók vizsgálata a Pedagógiai Szakszolgálatnál Szabó Zs.
– faliújságok aktuálissá tétele 6.b Bársony I.
– DÖK gyűlések Bársony I.
– ÖKO munkacsoport megbeszélései Szabó Zs.
– folyamatos kapcsolattartás a családgondozókkal, jelzőrendszeri megbeszélés Tóthné
– iskolai KRÓNIKA készítése, SZKV összekötő Formódiné
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése Ravasz I.., Fodor J.
– iskolai HONLAP frissítése, megújítása Igazgató, Bogdánné
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon Iskolatitkár
– HPV oltás 7.o. lányok; tisztasági vizsgálat; 8.o. eü. lapjának kiosztása – védőnő Bogdánné
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó) Batizné, Megyeri N.

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola
2018. április havi program
„ Mindnyájan ismeritek a gólyahírvirágot. Korán tavasszal, a gólya érkezése idején tele van vele a rét, vízszél, patakpart, aranylik tőle nagy határ mező. Mintha csak mesebeli tündérek csillogtatnák aranyhajukat a tavaszi napsugárban. ( Móra Ferenc: A vízimolnár lánya

április
1. 2.3.          Húsvét – Tavaszi szünet
4.                 Munkaértekezlet Igazgató
4.                 Siójuti tanulók háromhavi buszbérletének rendezése, kiosztása Iskolatitkár, Pedassziszt.
6.   14.00-   Versmondó előválogató felső tagozatosoknak a művelődési házban Ruppert E.
9.   12.00-  Tablókép-fotózás Szabó Zs., Meszlényi G.
9.   13.30-  Versmondó verseny alsó és felső tagozatosoknak a Kossuth Művelődési Körben Batizné, Ruppert E.
10.               Intézményi tanfelügyelet Igazgató, BECS
10.               Vigyázz, kész, pénz!” pénzügyi vetélkedő régiós fordulója 1 csapattal Pécsett Tóthné
10.  15.00  Színházlátogatás Veszprémbe – Szent Péter esernyője (7.o.) Föcsökné
11.  14.00  Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója Siófokon a Beszédes iskolában Ravasz I., Meszlényi G.
11.  15-18 ó Papírgyűjtés és műanyagkupak-gyűjtés – SZKV szervezés
12.  15-18 ó Papírgyűjtés és műanyagkupak-gyűjtés – SZKV szervezés
11.                József Attila Szavalóverseny Balatonszárszón – 2 tanuló Ruppert E.
10.  12.00-15.30 Étkezési térítési díj befizetése Tóthné, Pedasszisztens
11.  7.00-13.00 Étkezési térítési díj befizetése Tóthné, Pedasszisztens
12.13.14.     „Szép Magyar Beszéd” verseny országos döntője Balatonbogláron –1 tanuló Ruppert E.
12. 8.00-18.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 1. nap Igazgató, Ighk,, Iskolatitkár
13. 8.00-17.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 2. nap Igazgató, Ighk., Iskolatitkár
13.                Szaktanácsadó látogatása földrajz órán – 8.b osztály Somogyi T.
13. 14.00    Bendegúz Tudásbajnokság levelezős verseny megyei fordulója Siófokon – 8 tanuló Kovács D., Föcsökné
13. 18.00-22.00 „Szakmák éjszakája” országos rendezvény 7. osztályosoknak és szüleiknek a szakképző iskolákban Föcsökné
16. 8.00      Holocaust áldozatainak emléknapja – megemlékezés az aulában az 5-8.évfolyamnak Bársony I., Ruppert E.
16. 10.00-10.50 EFOP 1.3.8. pályázat keretében sportprogram – Katus Attila (B komp.) és 5-8. évfolyam Projekt team, of.
17.18.          Ásványkiállítás-előadás és vásár az aulában – Mondik Csaba
17. 17.00    Szülők-nevelők fóruma az alsó tagozaton, szakmai beszélgetés az aulában Igazgató
18. 17.00    Szülők-nevelők fóruma a felső tagozaton, szakmai beszélgetés az aulában Igazgató
18. 14.00- Német nyelvi vetélkedő az 5-8. évfolyamnak – TÁMOP pályázat fenntartási időszak Bársony I.
20. 13.30- Kabóca Bábszínház előadása alsó tagozatosoknak a művelődési házban Alsós mk.
21. szombat 5. tanítás nélküli munkanap – Tantestületi szakmai nap Igazgató
23 – 27.     Fenntarthatóság, környezettudatosság témahete, zárása az ÖKONAP lesz 27-én Daku E., Somogyi T.
25. 17.00   Szülői értekezlet – 7. osztály Föcsökné
26. 17.00   Szülői értekezlet – 6.a osztály Kovács D.
26. 17.30   Szülői értekezlet – 6.b osztály Bársony I.
27-ig értesítés a 8. osztályosok felvételi eredményéről Szabó Zs., Meszlényi G.
27.            ÖKONAP – Környezetvédelmi és Madarak, fák napi vetélkedő–TÁMOP fenntartási időszak Kisignáczné, Somogyi T, Faragó K.

folyamán:              „KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek és eredményhirdetések

  • Matematika verseny 1-4.évf.                   Daku E. Sulyokné
  • Szépolvasó verseny 3-4.évf.                    Megyeri N., Verhásné
  • Szépolvasó verseny 5-8.évf.                    Ruppert E.
  • Szépíróverseny 5-8.évf.                            Ruppert E.

– óralátogatások igazgató, BECS
– tankönyvfelelősök leadják az alaprendeléseket, alaprendelés lezárása, fenntartói jóváhagyás Föcsök, Sulyokné, Bertáné
– hit- és erkölcstan felmérése a 2018-2019-es tanévre Bogdánné, Osztfők.
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása, adminisztrálása Érintettek
– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása Projekt team, Osztfők.
– április havi egyéb jelentések a Tankerületnek Igazgató, Ighk, Iskolatitkár
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint Mk.vezetők.
– HHH tanulók szüleinek tájékoztatása negyedévente gyermekük tanulmányi munkájáról és magatartásáról Nádainé, Bársony I.
– Föld napja vetélkedő a Krúdy középiskolában Siófokon 2 csapattal Somogyi T.
– folyamatos készülés a Kárpát-medencei kincsei (hungarikum) vetélkedőre 7. o. – 9 tanuló Somogyi T.
– folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre 6.a, 7.o. 8.a – 9 tanuló Kovács D., Föcsökné
– folyamatos készülés a Böngész környezetismeret csapatversenyre 3.b – 3 tanuló Daku E.
– folyamatos készülés a Pindur-pandúr közlekedési vetélkedőre Megyeri N., Sulyok M.
– kontrollvizsgálatok szervezése (BTM) Szabó Zs.
– óvodalátogatás, találkozás a nagycsoportosokkal, hospitálás megkezdése az óvodában Leendő 1. o. tanító
– tanulmányi helyzet és kiemelten a gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek Tanítók, Ofők, Szaktanárok
– ÖKO munkacsoport megbeszélései Szabó Zs.
– SPORT: Diákolimpia Atlétika több-próba egyéni és csapatverseny Zamárdi II.III.IV. Meszlényi G.
– SPORT: Diákolimpia labdarúgás körzeti döntők– III. kcs. 10-én, II.IV.kcs. 12-én Meszlényi G.
– SPORT: Széchenyi Focikupa 27-én Meszlényi G.
– a tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata folyamatban április 27-ig Meszlényi G., Drimmer L., Pedassziszt
– DÖK gyűlések Bársony I.
– anyák napi készülődés Osztályfőnökök
– védőoltás (HPV 7.o. lányok) és tisztasági vizsgálat – védőnő
– fogadóórák előzetes egyeztetés alapján Mindenki
– folyamatos kapcsolattartás a családgondozókkal, jelzőrendszeri megbeszélések Tóthné
– iskolai KRÓNIKA készítése, SZKV összekötő Formódiné
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése Ravasz I.., Fodor J.
– iskolai HONLAP frissítése, megújítása Igazgató, Bogdánné
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon Iskolatitkár, Pedasszisztens
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon Iskolatitkár
– tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat – védőnő
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó) Batizné, Megyeri N.
– faliújság aktuálissá tétele az aulában – 6.a osztály Kovács D.
– Alapítványi ülés Szabó Zs.

2018. március
2018. február
2018. január
2017. december
2017. november
2017. október
2017. augusztus-szeptember