Aktuális, Programok

2020. február havi program

3.     17.00    Szülői értekezlet – 5.b osztály
4.     14.00   Öveges József fizikaverseny iskolai forduló (4 tanuló)
4.     17.00   Szülői értekezlet – 5.a osztály
5.     17.00   Szülői értekezlet – 3.a osztály
5.     17.00   Szülői értekezlet – 3.b osztály
6-ig              A központi írásbeli vizsgát szervező középiskolák értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat
6.     14 .00 „Mintha pásztortűz ég…”versmondó verseny Kaposváron (6.o. 1 fő)
6.     17.00   Szülői értekezlet – 1.a osztály
6.     17.00   Szülői értekezlet – 7.a osztály
7.     10.00  „Szép Magyar Beszéd” verseny B.bogláron (6.o. 1 fő)
6.     10.00   nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny iskolai fordulója – ALSÓ
6.     14.00   nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny iskolai fordulója – FELSŐ
7.     14.30  Bolyai Természettudományi Csapatverseny a siófoki Vak Bottyán iskolában-1 csapat
10.   17.00  Szülői értekezlet – 2. osztály
10.   17.00  Szülő értekezlet – 8.a osztály
10.   17.30  Szülői értekezlet –8.b osztály
11.    15.00  Színházlátogatás (A padlás – Sz.fehérvár) a Lázár Ervin Program keretében – 3.évf.
11.   14.00    Félévi tantestületi értekezlet
11.    17.00   Szülői értekezlet – 1.b osztály
12.    17.00  Szülői értekezlet – 6. osztály
13.    17.00  Szülői értekezlet – 4. osztály
13.    18.00  Szülői értekezlet – 7.b osztály
14.    13.30   Kabóca Bábszínház előadása a művelődési házban
17.    10.00  Jégvirág Dél-dunántúli Terematlétika Regionális Verseny (B. szemes)
19.    14.00  Színházlátogatás Siófok KIKK – 3.a, 3.b osztály
19-ig           Jelentkezési lapok továbbítása a középiskolákba
21.    14.00  Zrínyi Ilona Matematikaverseny 5-8. osztályosoknak Siófokon (13 tanuló)
24-28.          Projekthét – farsang hete az alsóban
25.    8.00  Kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja, megemlékezés az aulában 5-8.o.
28.    délelőtt FARSANG az alsó tagozaton
28.  14.00-18.00 FARSANG a felső tagozatosoknak a polgárőrök felügyeletével – DÖK szervezés

február folyamán:

-„KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos tanulmányi versenyek hirdetése
– Étkezési térítési díj befizetése
– Pedagógus önértékelés munkaterv szerinti feladatainak folytatása, óralátogatások
– Február havi adatszolgáltatások, jelentések a tankerületnek és más adatkérőknek
– Havi elszámolás a tankerületben
– Kréta e-napló ellenőrzése
– Fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
– Vezetői megbeszélések minden kedden 15 órakor
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Béndek Lola gyakornokok mentorálása – Nádainé Ivanics Andrea mentor
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – úszásoktatás  a 3. 4. évfolyamon
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – kötelező programok szervezése lebonyolítása
– rajzok, ragasztások, hajtogatások készítése a Kossuth Művelődési Kör számára, leadásuk március 6-án, pénteken
– Tanulmányi-és sportversenyekre való jelentkezés
– Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 8 csapattal
– Folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 5. évfolyam
– Folyamatos készülés K&H versenyre
– Folyamatos készülés a MÉH-ÉSZ Országos logikai versenyre – 1.b
– Folyamat készülés a matematika, magyar nyelv, versmondó, prózamondó versenyre
– Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (Balatonszabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
– Félévi eredmények összegzése
– E-naplók, tájékoztatók, témazárók, felmérések –dokumentálás
– Örökös Ökoiskolai pályázat megírása, megírásához anyaggyűjtés (programok, fotók, …)
– DÖK: heti gyűlések, farsang szervezése, lebonyolítása
– az aula farsangi díszbe öltöztetése 24-én
– NETFIT méréssel kapcsolatos teendők
– SPORT: házi magasugró verseny
– Házitanulmányi versenyek hirdetése, rákészülés
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
– Iskolai KRÓNIKA készítése
– Iskolai HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– Iskolai YouTube oldal feltöltése
– SZKV összekötő
– Könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
– Tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat – védőnő
– Faliújságok aktuálissá tétele: alsósok és az 5.a osztály

Aktuális, Programok

2020. január havi programok

6.                             Téli szünet utáni első tanítási nap („A” hét hétfő)
7.                             Siójuti tanulók havi buszbérletének rendezése, kiosztása
8.     8.00               Fogászati szűrővizsgálat – 8.b osztály
8.   12.00-15.30    Étkezési térítési díj fizetése
8-tól                       NETFIT mérés kezdete (április 24-ig kell elvégezni)
8.    14.00               Színházlátogatás Siófok KIKK – 3.b osztály
13.   7.00-13.00   Étkezési térítési díj fizetése
18.  10.00              Központi írásbeli felvételi vizsga 8. osztályosoknak (17 tanuló)
21.  14.00              Varga Tamás Matematikaverseny megyei forduló – 2 tanuló
24.                          I. félév vége
24.  14.00              Munkaértekezlet, utána tagozatonként félévi osztályozó értekezlet
29.  17.00              Szülői értekezlet – 4. osztály
31.                          EFOP 1.3.8. Testvériskolai pályázat befejező napja
31.    8.00             Iskolagyűlés, igazgatói dicséretek kiosztása
31.                          Félévi értesítők kiosztása a tanulóknak
31.                         Félévi tagozatos beszámolók leadásának határideje

Január folyamán:

– Óralátogatások
– Pedagógus önértékelés munkaterv szerinti feladatainak kezdete
– Január havi adatszolgáltatások, jelentések a tankerületnek és más adatkérőknek
– Havi elszámolás a tankerületben
– Kréta e-napló ellenőrzése
– Fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
– Vezetői megbeszélések minden kedden 15 órakor
– A Munkaterv felülvizsgálat időpontja: 2020.01.24.
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Béndek Lola gyakornokok mentorálása – Nádainé Ivanics Andrea mentor
– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – úszásoktatás a 3. 4. évfolyamon
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – kötelező programok szervezése lebonyolítása
– Tanulmányi versenyekre való jelentkezés – Bendegúz anyanyelvi és Alapműveleti matematika
– Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 8 csapattal
– Folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 5. évfolyam
– Folyamatos készülés K&H versenyre
– Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (Balatonszabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
– Félévi eredmények összegzése
– E-naplók, tájékoztatók, témazárók, felmérések –dokumentálás
– ÖKO munkacsoport megbeszélései
– DÖK: heti gyűlések, az iskolagyűlés megszervezése
– SPORT: Diákolimpia teremlabdarúgó bajnokságok Siófok /házi magasugró verseny
– Házitanulmányi versenyek hirdetése, rákészülés
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
– Iskolai KRÓNIKA készítése
– Iskolai HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– Iskolai YouTube oldal feltöltése
– SZKV összekötő
– Könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)
– Tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat – védőnő
– Faliújságok aktuálissá tétele: alsósok és az 5.b osztály

Aktuális, Programok

2019. december havi program

TÉLI SZÜNET: 2019. december 23 – 2020. január 5-ig
Utolsó tanítási nap: 2019. december 20. péntek
Első tanítási nap: 2020. január 6. „A” hét hétfő

2.       8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 5. évfolyam
3.     16.00 Munkaértekezlet
4.       8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 5.b osztály
5.                 Béndek Lola tanítónál szaktanácsadói látogatás a 2. osztályban
5.                 Diákolimpia torna megyei döntő Kőröshegy
5.  12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
6.                 Mézes reggeli az alsó tagozatosoknak
6.      13.30 Mikulásműsor alsósoknak a művelődési házban
6-ig             8. évfolyamos tanulók jelentkezése a középiskolai írásbeli felvételire
6. 14-17 óra Mikulás-buli a felsősöknek – a DÖK és SZKV szervezésében
7.  szombat 1. tanítás nélküli munkanap 8-11.40-ig – Pályaorientációs nap
8.     17.00 Községi 2. adventi gyertyagyújtás az 5. évfolyam szereplésével
9.      8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 6. osztály
10.              Fenyőfa felállítása az aulába délelőtt, díszíti az alsó tagozat
11. 7-13 óra Étkezési térítési díj fizetése
11.       8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6. osztály
13.  14-15 óra Bolhapiac az aulában a DÖK szervezésében
13.    17 óra Alkalmazotti közösség adventi összejövetele
14. szombat 2. tanítás nélküli munkanap – Tantestületi szakmai nap, csapatépítés
16.       8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 7. évfolyam
16.     17.00 Művészeti iskola zenetagozatának és tanárainak jótékonysági karácsonyi koncertje az aulában
18.       8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 8.a osztály
19.      17.00 Karácsonyest a 4. osztályosok szüleinek
20.       8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 8. évfolyam
20.      10.00 Karácsonyi ünnepély – 4. osztály szereplésével

folyamán:
– Óralátogatások
– Béndek Lola gyakornok mentorálása
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, szervezése lebonyolítása
– jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
– vezetői megbeszélések minden kedden 15 órakor
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– havi elszámolás a tankerületben
– Kréta e-napló ellenőrzése
– fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
– ügyelet felmérése a téli szünet munkanapjaira
– tanulmányi versenyekre való jelentkezés
– gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek 3-8. évfolyam
– SPORT: házi kosárlabda mérkőzések
– ÖKO munkacsoport megbeszélései
– folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 8 csapattal
– folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 5. évfolyam
– folyamatos készülés az Öveges József fizikaversenyre 3 tanulóval
– folyamatos készülés K&H versenyre
– folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (B.szabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
– adventi készülődés: ajándékok, dekoráció…
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– Iskolai Youtube oldal feltöltése
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
– SZKV összekötő
– Iskolai HONLAP frissítése
– faliújságok aktualizálása: alsósok és a 6. osztály
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)
– tisztasági-és szűrővizsgálatok – védőnő

Aktuális, Programok

2019. november havi program

4.    Őszi szünet utáni első tanítási nap („B” hét hétfő)
5.    16.00             Munkaértekezlet a pedagógusoknak
5.    12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
6.    8.00              Fogászati szűrővizsgálat – 1.a osztály
6.    15.00            Judo bemutató a tornateremben 3.4.5. osztályosoknak
6.    8.00              Nyílt nap a Perczel Mór Gimnáziumban 8. évfolyam
7.    9.30               EFOP 1.3.8. pályázat keretében előadás (A komp.)
7.    17.00             Pályaválasztási középiskolai tájékoztató a középiskolák képviselőinek részvételével a 7. 8. évfolyamos tanulóknak és szüleiknek
8.                          Versmondó verseny az Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskolában Enyingen
8.    8.00              Nyílt nap a Baross Gábor Szakközépiskolában Siófokon 8.o.
9.    14.00             Idősek napja a Művelődési Házban – tanulóink szerepelnek
10.  14.00             Idősek napja a Kossuth Művelődési Körben – tanulóink szerepelnek
11.   7.00-13.00   Étkezési térítési díj fizetése
12.  8.00-11.00   Nyílt nap óvónőknek az 1. osztályokban
13.  8.00              Magyar nyelv napja alkalmából megemlékezés – 6. osztály
13.  8.00              Fogászati szűrővizsgálat – 1.b osztály
14.  8.00-9.45     Nyílt tanítási órák szülőknek a 2. 3. évfolyamon
14.15.                    Hüllőbemutató és ásványkiállítás az aulában
15.                         Mézes reggeli az iskolában, csatlakozás az országos kezdeményezéshez
16.  20.00            Jótékonysági bál a művelődési házban az SZKV szervezésében
18.  17.00             Szülői értekezlet – 5.b osztály
19.  17.00             Szülői értekezlet – 5.a osztály
20.  8.00             Fogászati szűrővizsgálat – 7.a és 7.b osztály
20.  8.00-10.45  Nyílt tanítási órák szülőknek a 4. évfolyamon
20.  9.00-            Nyílt nap a Krúdy Gyula Szakközépiskolában Siófokon – 8. évfolyam
21.   8.00-12.35   Nyílt tanítási órák szülőknek a 5.6.7.8. évfolyamon
22-ig                      Adatok küldése a Oktatási Hivatalnak a 6.8. évfolyam
Kompetenciaméréséhez
25-ig                      Pedagógus portfólió feltöltés az OH felületére
26. 14.00-            Őszi nevelési értekezlet
26.  14-16 óra      Varga Tamás Matematikaverseny iskolai fordulójának megírása
26.                         Színházlátogatás Budapestre – János vitéz (5.a osztály)
27. 8.00                Fogászati szűrővizsgálat – 5.a osztály
27.  14.00             Színházlátogatás Siófokra – 3.a és 3.b osztály
29-ig                     Év eleji minimummérés eredményinek leadása matematikából és szövegértésből – 3. 5. évf.

November folyamán:

–Óralátogatások
– Vezetői megbeszélések minden kedden
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Havi elszámolás a tankerületben
– Jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
– Kréta e-napló ellenőrzése
– Fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
– Gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülők felé 3-8. évfolyam
– DIFER mérés az 1. évfolyamon – november 29-ig
– Béndek Lola gyakornok mentorálása
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
– Tanulmányi versenyekre való jelentkezés (Varga Tamás-, Kenguru-, Zrínyi Ilona matematika versenyek)
– Folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 5. évfolyam
– Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre
– Folyamatos készülés K&H versenyre
– Folyamatos kapcsolattartás a szociális segítővel és Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival
– SPORT: Diákolimpia torna körzeti forduló 15-én
– ÖKO munkacsoport megbeszélései: fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés
– Adventi koszorú készítése
– Védőoltások, szűrő-és tisztasági vizsgálatok – védőnő
– Iskolai HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
– SZKV összekötő
– Alapítványi ülés
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum- és Graph-Art Kiadók)
– faliújságok aktualizálása: alsósok és 7.a osztály

Aktuális

Díjátadó a Budapesti Gazdasági Egyetemen, a Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola részére

2019.10.22-én az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet idén tízedik alkalommal hirdette meg a magyarországi vízfogyasztást népszerűsítő programját, a HAPPY-hetet (Hungarian Aqua Promoting Program in the Young).
Iskolánk, azon kevés intézmények közé tartozik, akik mind a 10 évben részt vettek a programon, így meghívták a tízedik évforduló alkalmából megrendezésre kerülő „A gyermekkori elhízás és megfékezésének lehetőségei” című konferenciára. Az egész országból 5 iskola büszkélkedhet ezzel a címmel.
A Budapesti Gazdasági Egyetemen, az esemény megnyitóján az Intézet Főigazgatója Dr. Szentiványi Mátyás, és az EMMI helyettes államtitkára, egy üvegdíj plakett átadásával ünnepélyesen megköszönte intézményünk
elhivatottságát, a program iránti elkötelezettségünket.
A díjat Navrasics Endre intézményvezető vette át. A képek a díjátadó ünnepségről készültek.
Külön köszönetemet szeretném kifejezni Szabó Zsuzsanna tanárnőnek, aki összefogta, és menedzselte a programot.
Ezúton szeretném megköszönni tantestületünk munkáját is, melyet e 10 év alatt tett e projekt terén.
Remélem tanítványaink sok hasznos ismeretre tettek szert az egészséges életmóddal, és a környezetünk megóvásával kapcsolatosan.

Navrasics Endre
intézményvezető

Aktuális

Beiratkozás

Kedves Szülők!

A borítékban található kitöltésre váró papírok közül az alábbiakat várjuk vissza kitöltve Önöktől a beiratkozáskor 2019. április 11-én (csütörtök) 8-18 óráig vagy 12-én (péntek) 8-17 óráig:

  • adatszolgáltató lap
  • nyilatkozat egész napos iskoláról
  • nyilatkozat hit-és erkölcstan/erkölcstanoktatásról
  • nyilatkozat sajtó megjelenésről
  • nyilatkozat hazautazásról
  • nyilatkozat életvitelszerű ott lakásról
  • nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről, 2 oldalas – (a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók).

Kérjük, hogy az alább felsoroltakat is szíveskedjenek magukkal hozni a beiratkozáskor, 2019. április 11-én (csütörtök) vagy 12-én (péntek):

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • a gyermek személyi azonosító igazolványa (ha van)
  • a gyermek eredeti óvodai szakvéleménye (óvodából hozza)
  • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
  • 3 vagy több gyermekes igazolás (ha van)
  • TB (tartós betegség) igazolása (ha van)
  • gyermekvédelmi kedvezményről szóló jegyzői határozat, GYVK (ha van)
  • hátrányos helyzetről, vagy halmozottan hátrányos helyzetről szóló jegyzői határozat, HH, HHH (ha van)
  • a Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolás – (a Kormányhivatalnál kell elintézni,  Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolást, további információ a 84/ 795-229-es telefonszámon kapható)
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:
  • regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
  • tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy
  • állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít, EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).

A tanköteles korba lévő gyerekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni. (Nkt. 91. §)

FIGYELEM!

A www.balatonszabadisuli.hu honlapunkon e-ügyintézéssel kapcsolatos információkat olvashatnak.

Balatonszabadi, 2019. március 29.

        Bogdánné Kovács Mária

igazgatóhelyettes sk.