Aktuális, Programok

2019. november havi program

4.    Őszi szünet utáni első tanítási nap („B” hét hétfő)
5.    16.00             Munkaértekezlet a pedagógusoknak
5.    12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
6.    8.00              Fogászati szűrővizsgálat – 1.a osztály
6.    15.00            Judo bemutató a tornateremben 3.4.5. osztályosoknak
6.    8.00              Nyílt nap a Perczel Mór Gimnáziumban 8. évfolyam
7.    9.30               EFOP 1.3.8. pályázat keretében előadás (A komp.)
7.    17.00             Pályaválasztási középiskolai tájékoztató a középiskolák képviselőinek részvételével a 7. 8. évfolyamos tanulóknak és szüleiknek
8.                          Versmondó verseny az Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskolában Enyingen
8.    8.00              Nyílt nap a Baross Gábor Szakközépiskolában Siófokon 8.o.
9.    14.00             Idősek napja a Művelődési Házban – tanulóink szerepelnek
10.  14.00             Idősek napja a Kossuth Művelődési Körben – tanulóink szerepelnek
11.   7.00-13.00   Étkezési térítési díj fizetése
12.  8.00-11.00   Nyílt nap óvónőknek az 1. osztályokban
13.  8.00              Magyar nyelv napja alkalmából megemlékezés – 6. osztály
13.  8.00              Fogászati szűrővizsgálat – 1.b osztály
14.  8.00-9.45     Nyílt tanítási órák szülőknek a 2. 3. évfolyamon
14.15.                    Hüllőbemutató és ásványkiállítás az aulában
15.                         Mézes reggeli az iskolában, csatlakozás az országos kezdeményezéshez
16.  20.00            Jótékonysági bál a művelődési házban az SZKV szervezésében
18.  17.00             Szülői értekezlet – 5.b osztály
19.  17.00             Szülői értekezlet – 5.a osztály
20.  8.00             Fogászati szűrővizsgálat – 7.a és 7.b osztály
20.  8.00-10.45  Nyílt tanítási órák szülőknek a 4. évfolyamon
20.  9.00-            Nyílt nap a Krúdy Gyula Szakközépiskolában Siófokon – 8. évfolyam
21.   8.00-12.35   Nyílt tanítási órák szülőknek a 5.6.7.8. évfolyamon
22-ig                      Adatok küldése a Oktatási Hivatalnak a 6.8. évfolyam
Kompetenciaméréséhez
25-ig                      Pedagógus portfólió feltöltés az OH felületére
26. 14.00-            Őszi nevelési értekezlet
26.  14-16 óra      Varga Tamás Matematikaverseny iskolai fordulójának megírása
26.                         Színházlátogatás Budapestre – János vitéz (5.a osztály)
27. 8.00                Fogászati szűrővizsgálat – 5.a osztály
27.  14.00             Színházlátogatás Siófokra – 3.a és 3.b osztály
29-ig                     Év eleji minimummérés eredményinek leadása matematikából és szövegértésből – 3. 5. évf.

November folyamán:

–Óralátogatások
– Vezetői megbeszélések minden kedden
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Havi elszámolás a tankerületben
– Jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
– Kréta e-napló ellenőrzése
– Fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
– Gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülők felé 3-8. évfolyam
– DIFER mérés az 1. évfolyamon – november 29-ig
– Béndek Lola gyakornok mentorálása
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
– EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
– Tanulmányi versenyekre való jelentkezés (Varga Tamás-, Kenguru-, Zrínyi Ilona matematika versenyek)
– Folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 5. évfolyam
– Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre
– Folyamatos készülés K&H versenyre
– Folyamatos kapcsolattartás a szociális segítővel és Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival
– SPORT: Diákolimpia torna körzeti forduló 15-én
– ÖKO munkacsoport megbeszélései: fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés
– Adventi koszorú készítése
– Védőoltások, szűrő-és tisztasági vizsgálatok – védőnő
– Iskolai HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
– SZKV összekötő
– Alapítványi ülés
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum- és Graph-Art Kiadók)
– faliújságok aktualizálása: alsósok és 7.a osztály

Aktuális

Díjátadó a Budapesti Gazdasági Egyetemen, a Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola részére

2019.10.22-én az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet idén tízedik alkalommal hirdette meg a magyarországi vízfogyasztást népszerűsítő programját, a HAPPY-hetet (Hungarian Aqua Promoting Program in the Young).
Iskolánk, azon kevés intézmények közé tartozik, akik mind a 10 évben részt vettek a programon, így meghívták a tízedik évforduló alkalmából megrendezésre kerülő „A gyermekkori elhízás és megfékezésének lehetőségei” című konferenciára. Az egész országból 5 iskola büszkélkedhet ezzel a címmel.
A Budapesti Gazdasági Egyetemen, az esemény megnyitóján az Intézet Főigazgatója Dr. Szentiványi Mátyás, és az EMMI helyettes államtitkára, egy üvegdíj plakett átadásával ünnepélyesen megköszönte intézményünk
elhivatottságát, a program iránti elkötelezettségünket.
A díjat Navrasics Endre intézményvezető vette át. A képek a díjátadó ünnepségről készültek.
Külön köszönetemet szeretném kifejezni Szabó Zsuzsanna tanárnőnek, aki összefogta, és menedzselte a programot.
Ezúton szeretném megköszönni tantestületünk munkáját is, melyet e 10 év alatt tett e projekt terén.
Remélem tanítványaink sok hasznos ismeretre tettek szert az egészséges életmóddal, és a környezetünk megóvásával kapcsolatosan.

Navrasics Endre
intézményvezető

Aktuális

Beiratkozás

Kedves Szülők!

A borítékban található kitöltésre váró papírok közül az alábbiakat várjuk vissza kitöltve Önöktől a beiratkozáskor 2019. április 11-én (csütörtök) 8-18 óráig vagy 12-én (péntek) 8-17 óráig:

  • adatszolgáltató lap
  • nyilatkozat egész napos iskoláról
  • nyilatkozat hit-és erkölcstan/erkölcstanoktatásról
  • nyilatkozat sajtó megjelenésről
  • nyilatkozat hazautazásról
  • nyilatkozat életvitelszerű ott lakásról
  • nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről, 2 oldalas – (a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók).

Kérjük, hogy az alább felsoroltakat is szíveskedjenek magukkal hozni a beiratkozáskor, 2019. április 11-én (csütörtök) vagy 12-én (péntek):

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • a gyermek személyi azonosító igazolványa (ha van)
  • a gyermek eredeti óvodai szakvéleménye (óvodából hozza)
  • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
  • 3 vagy több gyermekes igazolás (ha van)
  • TB (tartós betegség) igazolása (ha van)
  • gyermekvédelmi kedvezményről szóló jegyzői határozat, GYVK (ha van)
  • hátrányos helyzetről, vagy halmozottan hátrányos helyzetről szóló jegyzői határozat, HH, HHH (ha van)
  • a Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolás – (a Kormányhivatalnál kell elintézni,  Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolást, további információ a 84/ 795-229-es telefonszámon kapható)
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:
  • regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
  • tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy
  • állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít, EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).

A tanköteles korba lévő gyerekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni. (Nkt. 91. §)

FIGYELEM!

A www.balatonszabadisuli.hu honlapunkon e-ügyintézéssel kapcsolatos információkat olvashatnak.

Balatonszabadi, 2019. március 29.

        Bogdánné Kovács Mária

igazgatóhelyettes sk.

Aktuális

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – 2019. január havi program

Január

3.   Téli szünet utáni első tanítási nap („B” hét csütörtök)
 3-tól év végéig Papíralapú naplók és tájékoztatók vezetése tanév végéig folyamatosan
 4.   Siójuti tanulók havi buszbérletének rendezése, kiosztása
 7. 9.00 Diákolimpia teremlabdarúgás körzeti elődöntő Siófok IV. kcs.
 9.   Tanulók fotózása, egyéni és osztályképek készítése meghívott fotóssal – 3. 4.7. évfolyam
 9-től   NETFIT mérés kezdete (április 26-ig kell elvégezni)
14. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
15. 7.00-13.0 Étkezési térítési díj fizetése
 18.   Kölyökatlétika verseny Bonyhádon alsó tagozatosoknak
 19. 10.00 Központi írásbeli felvételi vizsga 8. osztályosoknak (14 tanuló)
 25.   I. félév vége
 25. 14.00 Munkaértekezlet, utána tagozatonként félévi osztályozó értekezlet (ügyeletet felmérni)
 28-tól   KRÉTA e-napló hivatalos bevezetése, szülőknek hozzáférés kiosztása
 28.  12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében Huzella Péter koncertje a művelődési házban
 28.  9.00 Diákolimpia teremlabdarúgás körzeti elődöntő Siófok III. kcs.

 Február

1.  8.00 Iskolagyűlés, igazgatói dicséretek kiosztása
 1.   Félévi értesítők kiosztása a tanulóknak
 1. 12.00 Félévi beszámolók, statisztikai lapok leadásának határideje
 11. 8.00 Félévi tantestületi értekezlet – 3. tanítás nélküli munkanap (ügyeletet felmérni)

Január folyamán:

 – Cseprekálné Sas Zsófia gyakornok mentorálása (Zsófi portfóliót ír) 

 – Béndek Lola gyakornokok mentorálása                

 – Somogyi Tímea gyakornok mentorálása  

 – EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása      

 – TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – úszásoktatás a 3. 4. évfolyamon            

 – TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – kötelező programok szervezése lebonyolítása

 – óralátogatások   

 – január havi adatszolgáltatások, jelentések a Siófoki Tankerületi Központnak és más adatkérőknek      

 – vezetői értekezletek hétfőnként  

 – munkaközösségi megbeszélések szükség szerint   

 – tanulmányi versenyekre való jelentkezés – Bendegúz anyanyelvi és Alapműveleti matematika        

 – folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b

 – folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval            

 – folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal

 – folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre           

 – folyamatos készülés az Öveges József fizikaversenyre        

 – folyamatos készülés K&H versenyre       

 – folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival

 (Balatonszabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések     

 – félévi eredmények összegzése                 

 – fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint

 – naplók, szöveges értékelések, tájékoztatók, témazárók, felmérések –dokumentálás                   

 – ÖKO munkacsoport megbeszélései                       

 – DÖK: iskolagyűlés megszervezése  

 – SPORT: Diákolimpia teremlabdarúgó bajnokságok Siófok és Kölyökatlétika/házi kosárlabda mérkőzések          

 – házitanulmányi versenyek hirdetése                     

 – Iskolai FACEBOOK oldal frissítése

 – ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam               

 – ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam          

 – iskolai KRÓNIKA készítése      

 – SZKV összekötő           

 – iskolai HONLAP frissítése         

 – könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)              

 – tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat – védőnő

 – faliújságok aktuálissá tétele alsósok és a 6.b          

Aktuális

december havi program

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – 2018. december havi program
TÉLI SZÜNET: 2018. december 27 – 2019. január 2-ig
Utolsó tanítási nap: december 21. péntek
Első tanítási nap: 2019. január 3. „B” hét csütörtök

december

3 -ig   DIFER- mérés határnapja – 1. osztály
3. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 5. osztály
3. 1. óra Nagy Csaba tárogatóművész előadása a Rákóczi szabadságharcról, a kuruc korról
3. 16.00 Alapítványi ülés
4.  14.00 2. Ifjúsági hangverseny a siófoki KIKK-ben
5. 12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
5. 8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6.a osztály
6. 13.30 Mikulásműsor alsósoknak a művelődési házba
7-ig   8. évfolyamos tanulók jelentkezése a középiskolai írásbeli felvételire
7.  13.30 Kabóca Bábszínház előadása az alsósoknak a művelődési házban
7. 15-18 óra Mikulás-buli a felsősöknek – a DÖK szervezésében és a polgárőrök felügyeletével
9. 17.00 Községi 2. adventi gyertyagyújtás az 5.o. és a kisénekkar szereplésével
11. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 6. évfolyam
10.   Fenyőfa felállítása az aulába délelőtt, díszíti a felső tagozat kedden
10. 16-18 óra Fogadóóra a 8. osztályos szülők részére
11.  7-13 óra Étkezési térítési díj fizetése
12.  8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6. b osztály
13. 11.00 Színházlátogatás Veszprémbe A dzsungel könyve c. előadásra – 6.8. évfolyam
13. 18.00 Művészeti iskola zenetagozatának és tanárainak jótékonysági karácsonyi koncertje az aulában
14. 14-15 óra Bolhapiac az aulában a DÖK szervezésében
15-ig   E-naplóban az adminisztráció naprakésszé tétele
15. szombat 3. tanítás nélküli munkanap – Tantestületi szakmai nap, csapatépítés
17.  8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 7. évfolyam
18. 13.30 Batyu Színház előadása Holle anyó címmel az alsósoknak a művelődési házban
20. 17.00 Karácsonyest a 4. osztályosok szüleinek
21. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 8. osztály
21. 10.00 Karácsonyi ünnepély – 4. évfolyam szereplésével
21. 19.00 A Siófoki V.B. Ált. Isk. és AMI néptánc tanszakának karácsonyi műsora Siófokon a KIKK-ben

 december folyamán:

  • Óralátogatások
  • Béndek Lola gyakornokok mentorálása
  • Somogyi Tímea gyakornok mentorálása
  • TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
  • EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
  • jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
  • vezetői megbeszélések minden hétfőn
  • havi elszámolás a tankerületben
  • leltározás és a leltárjegyzék beküldése a Tankerületbe
  • fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
  • ügyelet felmérése 15-re és a téli szünet munkanapjaira
  • tanulmányi versenyekre való jelentkezés
  • munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
  • gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek 3-8. évfolyam
  • ÖKO munkacsoport megbeszélései fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés
  • Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b
  • Folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval
  • Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal
  • folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
  • folyamatos készülés K&H versenyre
  • Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (B.szabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
  • Adventi készülődés: ajándékok, dekoráció…
  • Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
  • ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
  • ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
  • Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
  • SZKV összekötő
  • Iskolai HONLAP frissítése
  • faliújságok aktualizálása: alsósok és a 6.a osztály
  • könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)
  • tisztasági-és szűrővizsgálatok – védőnő