Programok

2019. április havi program

2. Tablókép-fotózás a 8. osztályosoknak és a pedagógusoknak
3. 14.00 Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója Siófokon a Beszédes iskolában
4. 14.00- Versmondó előválogató felső tagozatosoknak a művelődési házban
4-5. Siójuti tanulók havi buszbérletének rendezése, kiosztása
5. Színházlátogatás a Budapesti Operettszínházba az István, a király c. előadásra – a 8. évfolyamnak
8. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj befizetése
8. 13.30- 15.00- Versmondó verseny alsó é felsős tagozatosoknak a Kossuth Művelődési Körben
9. 14.00- Német nyelvi vetélkedő az 5-8. évfolyamnak – TÁMOP pályázat fenntartási időszak
10-11. 15-18 óra Papírgyűjtés – SZKV szervezés
10. 14.00 Bendegúz Tudásbajnokság levelezős verseny megyei fordulója Siófokon
11. József Attila Szavalóverseny Balatonszárszón
11. 7.00-13.00 Étkezési térítési díj befizetése
11. 8.00-18.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 1. nap
12. 8.00-17.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 2. nap

12. 18.00-22.00 „Szakmák éjszakája” országos rendezvény 6-7. osztályosoknak és szüleiknek a szakképző iskolákban
16. Cseprekálné Sas Zsófia minősítő vizsgája a 2.a osztályban
16. 10.00 Holokauszt áldozatainak emléknapja – megemlékezés az aulában az 5-8.évfolyamnak
16. 11.00 EFOP-3.1.8. pályázat keretében érzékenyítő játékos csoportfoglalkozás a „B” komponensnek
16. 13.30-14.30 Népzenei műsor alsó tagozatosoknak a művelődési házban
17. 4. tanítás nélküli munkanap – Tavaszi nevelési értekezlet
25. Vigyázz, kész, pénz!” pénzügyi vetélkedő régiós fordulója 1 csapattal Pécsett
30. 12.00- EFOP-3.1.8. pályázat keretében Tarány Tamás koncert a művelődési házban („A” komponens)
30-ig Értesítések megérkezése a 8. osztályosok felvételi eredményéről

A tavaszi szünet 2019. április 17-től 23-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 16., kedd a szünet utáni első tanítási nap április 24. („B” hét szerda).

folyamán: „KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek és eredményhirdetések
– Matematikaverseny 1-4.o.
– Szépolvasó verseny 5-8.o.
– Szépíróverseny 5-8.o.

óralátogatások
– Föld napja vetélkedő a Krúdy középiskolában Siófokon
– „Nyitott bíróság” előadás a Járásbíróság elnökének részvételével – 7.8. évfolyam
– Nagy Lúcia főiskolai hallgató hospitálása a 4.a osztályban
– tankönyvrendelés folyamata április 30-ig (KELLO felületen tankönyvrendelés előkészítése pedagógusoknak)
– Kréta e-napló és papíralapú napló folyamatos vezetése
– erkölcstan és hit- és erkölcstan tantárgyfelmérése a 2019-2020-as tanévre
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség-kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása
– EFOP pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
– április havi egyéb jelentések a Tankerületnek
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– kontrollvizsgálatok szervezése (BTM-es tanulók)
– óvodalátogatás, találkozás a nagycsoportosokkal, hospitálás megkezdése az óvodában
– tanulmányi helyzet és kiemelten a gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek
– ÖKO munkacsoport megbeszélései
– folyamatos készülés 4 csapattal a Föld napja vetélkedőre
– folyamatos készülés a Bókay Árpád Országos Biológiaversenyre – 3 tanuló
– folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– folyamatos készülés K&H versenyre 1 csapattal
– folyamat készülés a matematika, versmondó, és az iskolai tanulmányi versenyekre
– SPORT: Diákolimpia Atlétika több-próba egyéni és csapatverseny Zamárdin és Kaposváron
– NETFIT méréssel kapcsolatos teendők folyamatban április 26-ig
– DÖK gyűlések
– anyák napi készülődés
– védőoltás (HPV 7.o. lányok) és tisztasági vizsgálat – védőnő
– folyamatos kapcsolattartás a családgondozókkal, szociális segítővel, jelzőrendszeri megbeszélések
– iskolai KRÓNIKA készítése
– SZKV összekötő
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– iskolai HONLAP frissítése
– SZABADI SZÓ iskolai híreinek szerkesztése
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon – ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
– faliújságok aktualizálása, alsósok és a 8. osztály

Aktuális

Beiratkozás

Kedves Szülők!

A borítékban található kitöltésre váró papírok közül az alábbiakat várjuk vissza kitöltve Önöktől a beiratkozáskor 2019. április 11-én (csütörtök) 8-18 óráig vagy 12-én (péntek) 8-17 óráig:

  • adatszolgáltató lap
  • nyilatkozat egész napos iskoláról
  • nyilatkozat hit-és erkölcstan/erkölcstanoktatásról
  • nyilatkozat sajtó megjelenésről
  • nyilatkozat hazautazásról
  • nyilatkozat életvitelszerű ott lakásról
  • nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről, 2 oldalas – (a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók).

Kérjük, hogy az alább felsoroltakat is szíveskedjenek magukkal hozni a beiratkozáskor, 2019. április 11-én (csütörtök) vagy 12-én (péntek):

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • a gyermek személyi azonosító igazolványa (ha van)
  • a gyermek eredeti óvodai szakvéleménye (óvodából hozza)
  • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
  • 3 vagy több gyermekes igazolás (ha van)
  • TB (tartós betegség) igazolása (ha van)
  • gyermekvédelmi kedvezményről szóló jegyzői határozat, GYVK (ha van)
  • hátrányos helyzetről, vagy halmozottan hátrányos helyzetről szóló jegyzői határozat, HH, HHH (ha van)
  • a Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolás – (a Kormányhivatalnál kell elintézni,  Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolást, további információ a 84/ 795-229-es telefonszámon kapható)
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:
  • regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
  • tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy
  • állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít, EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).

A tanköteles korba lévő gyerekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni. (Nkt. 91. §)

FIGYELEM!

A www.balatonszabadisuli.hu honlapunkon e-ügyintézéssel kapcsolatos információkat olvashatnak.

Balatonszabadi, 2019. március 29.

        Bogdánné Kovács Mária

igazgatóhelyettes sk.

Programok

2019. március havi program

4. 12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében Huzella Péter koncert a művelődési házban(A komp.)
4. 16.00 Munkaértekezlet, előtte munkaközösségi megbeszélések
5. 17.00 Tájékoztató szülőknek a hit-és erkölcstan tantárgy választásáról (az egyházak képviselői)
6. 12.00–15.30 Étkezési térítési díj befizetése
7. 8.00 -Minősítési eljárás –Batizné Cseh Mária tanító
7. 14.00 József Attila Szavalóverseny megyei elődöntő 7.évf. (2 tanuló) –Kaposvár
8-ig Rajzok, ragasztások, hajtogatások készítése a Kossuth Művelődési Kör számára
8. 14.00 Országos Logo Programozási verseny regionális forduló (3 tanuló)–Kaposvár
9. szombat Diákolimpia mezei futóverseny körzeti döntő –Zamárdi
11. 7.00 –13.00 Étkezési térítési díj befizetése
12. Szakma Sztár Fesztivál Budapesten,a BNV területén –7. évfolyamos tanulók
14. 10.00 Iskolai ünnepély és utána koszorúzás a Kossuth-szobornál (felsősök vendéglátása a Kossuth Körben)
15. „Talpra Magyar” Együttfutás (B.szabadi, Siójut, Ádánd)községi rendezvény
18-22. Fenntarthatóság, környezettudatosság témahete, zárása az ÖKONAP lesz 22-én
21. 10.00 Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny iskolai forduló 3-6. évf.
21-22. Tanulói adatlap módosításának lehetősége –8. osztály
22. ÖKONAP –TÁMOP pályázat fenntartási időszakában
22. 14.00 nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny megyei fordulója
25. 16.00 Munkaértekezlet –Adatvédelmi szabályzat elfogadása, egyéb
25. Szülői értekezlet a 3. osztályban –téma: idegennyelv-választás
28. 9.00-12.30 EFOP 1.3.8. pályázat keretében a nyírségi testvériskola viszontlátogatása
29. 9.00-12.30 Természettudományi laborgyakorlatok a Perczel Mór Gimnáziumban–7. évf.
29. 14-15.30 Iskolahívogatónap leendő elsősöknek és szüleiknek
30. szombat Simonyi Zs. Kárpát-medencei helyesírási versenymegyei fordulója Kaposváron –1 tanuló

március folyamán: „KINCSKERESŐ NAPOK” –alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek, pályázatok
– környezetismeret 2-4. évfolyam
– szépolvasó verseny 3-4. évfolyam 28-án, csütörtökön 14 órakor
– rajzkiállítás 1-8. osztályosok munkáiból a Kossuth Művelődési Körben
– rajzkiállítás alsó tagozatosok munkáiból a gólyafigyelő szolgálat és az év kiemelt élőlényei témában
-március havi egyéb jelentések a Tankerületnek-óralátogatások
-Kréta e-napló folyamatos vezetése
-tankönyvrendelés folyamata elindul
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
-kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása
-EFOP pályázat –foglalkozások,kötelező programok szervezése lebonyolítása
-jelzőrendszeri megbeszélések
-munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
-folyamatos készülés 4 csapattal a Föld napja vetélkedőre
-folyamatos készülés a Bókay Árpád Országos Biológiaversenyre–3 tanuló
-folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
-folyamatos készülés K&H versenyre 1 csapattal
-folyamatos készülés a Katasztrófavédelmi versenyre
-folyamat készülés a matematika, magyar nyelv, versmondó, prózamondó versenyekre
-ÖKO munkacsoport megbeszélései
-NETFIT méréssel kapcsolatos teendők
-SPORT:házimagasugró verseny
-DÖK: farsang értékelése, tanulmányi versenyek szervezésének segítése
-iskolai KRÓNIKA készítése
-SZKV összekötő
-Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
-iskolai HONLAP frissítése
-ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon
-ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon-könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
-tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat -védőnő
-faliújságok aktualizálása, alsósok és az 5.osztály

Programok

2019. február havi program

1.                   Félévi értesítők kiosztása
4.       17.00  Szülői értekezlet –1. osztály
4.       17.00  Szülői értekezlet –4.a osztály
5.       17.00  Szülői értekezlet –8. osztály
6.  12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése 
6.       17.00  Szülői értekezlet –2.a, 2.b osztály
7.       17.00  Szülői értekezlet –3. osztály
7.       17.00  Szülői értekezlet –4.b osztály
7-ig              A központi írásbeli vizsgát szervező középiskolák értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat
8.       10.00 „Szép Magyar Beszéd” verseny B.bogláron (5.o.1 fő)
8.       14.00 nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny iskolai fordulója
8.       14.30 Bolyai Természettudományi Csapatverseny a siófoki Vak Bottyán iskolában–4.b 2 csapattal
11.      8.00 Félévi tantestületi értekezlet –4. tanítás nélküli munkanap
11. 7-13.00 Étkezési térítési díj befizetése
11.               Jégvirág Dél-dunántúli Terematlétika RegionálisVerseny (B. szemes)
11-15.         Projekthét –farsang hete az alsóban12.18.00Szülői értekezlet –6.bosztály
12.    17.00  Szülő értekezlet –7.a osztály
13.                Szülői értekezlet –6.aosztály
15.                Cirkuszlátogatás Budapesten –alsó tagozat
15.    14.00  Zrínyi Ilona Matematikaverseny 5-8. osztályosoknak Siófokon (15tanuló)
18.    12.00  EFOP program,(B komp.) –előadás,a nemzetközi együttműködések jelentőségének bemutatása
18.    17.00   Szülői értekezlet –7.b osztály
18-ig             Jelentkezési lapok továbbítása a középiskolákba
22. 14-18.00 FARSANG a felső tagozatosoknak a polgárőrök felügyeletével –DÖK szervezés
25.      10.00 Kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja, megemlékezés az aulában 5-8.o.
25.     12.00 EFOP program, (A komp.) –forradalmi témájú dramatikus színházi előadás
25 –március 1-ig „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
27.      14.00 Ifjúsági hangverseny 3. előadása Siófokon a KIKK-ben
28.                 10. KRÉTA Roadshow, Kaposvár
28.      14.00  Települési Gyermekvédelmi Tanácskozás a Polgármesteri Hivatalban

február folyamán:

„KINCSKERESŐ NAPOK”–alsó-felső tagozatos tanulmányi versenyek hirdetése

-Iskolagyűlés
-szülői értekezletek 5.o.
-Kréta e-napló folyamatos használata
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
–úszásoktatás a 3. 4. évfolyamon február 25-ig!
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
–kötelező programok szervezése lebonyolítása
-február havi egyéb jelentések a Tankerületnek
-Nagy Lucia tanítóképzőbe járóhallgató hospitálása a 4.a osztályban -óralátogatások
-rajzok, ragasztások, hajtogatások készítése a Kossuth Művelődési Kör számára, leadásuk március 8-án, pénteken-vezetői megbeszélések hétfőnként 10 órakor-munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
-tanulmányi-és sportversenyekre való jelentkezés
-folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre –4.b2 tanuló
-folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval
-folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal
-folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
-folyamatos készülés K&H versenyre-folyamat készülés a matematika, magyar nyelv, versmondó, prózamondó versenyre
-ÖKO munkacsoport megbeszélései
-Örökös Ökoiskolai pályázat megírásához anyaggyűjtés (programok, fotók, …)
-DÖK: farsang szervezése, lebonyolítása
-NETFIT méréssel kapcsolatos teendők
-jelzőrendszeri megbeszélés, Ács Bernadett szociális segítő tevékenysége elkezdődik
-az aula farsangi díszbe öltöztetése18-án
-SPORT: házi magasugróverseny
-iskolai KRÓNIKA készítése
-SZKV összekötő-Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
-iskolai HONLAP frissítése
-ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon
-ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
-könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
-tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat
-védőnő
-faliújságok aktuálissá tétele alsósok és az 5. osztály