Programok

2019. május havi program

1.             A munka ünnepe
2.            Tanulmányi kirándulások (1.o.,5.o., 6.a,6.b,7.a,7.b)
3.            TÁMOP-3.1.4-12/2-2012-0677. sz. pályázat fenntartási időszak EGÉSZSÉGNAP 2.
összekötve a Madarak, fák napjával
6.7.          Ásványkiállítás az aulában (Mondik Csaba)
28.  13:30 Esetmegbeszélő konferencia 2 tanuló ügyében
7.    14:00 Ifjúsági hangverseny 4. előadása Siófokon a KIKK-ben
8.    12:00-15.30 Étkezési térítési díj befizetése
9.             Diákolimpia atlétika megyei döntő III- IV. kcs. egyéni és váltó verseny
10.           Diákolimpia atlétika megyei döntő II- III. kcs. több-próba bajnokságMedvematek országos matematika csapatverseny Veszprémben
13.  16:00 Munkaértekezlet
15.    7:00-13:00 Étkezési térítési díj befizetése
15.   17:00 SZKV ülés
15-ig         Szülők tájékoztatása a gyenge tanulmányi eredményekről
16.   14-15 óra Bolhapiac az aulában DÖK szervezés
17.   13:30 Kabóca Bábszínház előadása a művelődési házban
20-24.     Év végi házi kompetenciamérés magyar, matematika – 2.3.4. évfolyam
22.   8:00-12:00 Országos Idegen nyelvi Kompetenciamérés a 6. 8. évfolyamnak
24.            MINI-KRESZ „Pindur-Pandúr” Ki mit tud országos vetélkedő Bp. 1.2. o. csapatok TÁMOP fenntartás
28.  13:30 Esetmegbeszélő konferencia 2 tanuló ügyében
29.            Év végi házi kompetenciamérés matematika, magyar – 5.7. évfolyam
29.   8:00-12:00 Országos Kompetenciamérés a 6. 8. évfolyamnak
31.            Színházlátogatás Budapestre – Légy jó mindhalálig – 8. osztály

JÚNIUS

1. (szombat) Gyermeknap – SZKV és Önkormányzati szervezés– osztályfőnökök hirdetik
4. 17.00 Nemzeti összetartozás napja – iskolai és községi ünnepély

folyamán:    „KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek és eredményhirdetések

  • szépíró verseny az alsóban
  • szépíró verseny a felsőben
  • szépéneklő verseny 1-6. évf.
  • térképismereti verseny a felsőben 6-7. évfolyam

 

  • anyák napi ünnepségek az osztályokban
  • tanulmányi kirándulások 4.a, 4.b, 8.o.
  • óralátogatások
  • magántanuló beszámoló vizsgái (P.N.7.o.)
  • TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség: kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása, adminisztrálása
  • EFOP pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
  • május havi egyéb jelentések a Tankerületnek
  • tankönyvrendeléssel kapcsolatos teendők
  • szülői értekezletek
  • leendő 1. o. tanítók látogatása az óvodában
  • leendő 5.-es osztályfőnökök látogatása a 4. osztályokban
  • nyári jutalomtábor szervezése (TÁMOP fenntartás)
  • o. felvételi eredményeinek összegzése
  • NETFIT méréssel kapcsolatos teendők, adminisztrálás
  • napközis igények felmérése a 2019/2020-as tanévre
  • nyári napközis igények felmérése 1-6.o.
  • munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
  • tanulók vizsgálata a Pedagógiai Szakszolgálatnál
  • DÖK gyűlések
  • ÖKO munkacsoport megbeszélései, Pályázatírás az Örökös Ökoiskola címért
  • folyamatos kapcsolattartás a családgondozókkal, szociális segítővel, jelzőrendszeri megbeszélések
  • iskolai KRÓNIKA készítése
  • Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
  • iskolai HONLAP frissítése
  • ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon
  • ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
  • könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
Programok

2019. április havi program

2. Tablókép-fotózás a 8. osztályosoknak és a pedagógusoknak
3. 14.00 Alapműveleti Matematikaverseny területi fordulója Siófokon a Beszédes iskolában
4. 14.00- Versmondó előválogató felső tagozatosoknak a művelődési házban
4-5. Siójuti tanulók havi buszbérletének rendezése, kiosztása
5. Színházlátogatás a Budapesti Operettszínházba az István, a király c. előadásra – a 8. évfolyamnak
8. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj befizetése
8. 13.30- 15.00- Versmondó verseny alsó é felsős tagozatosoknak a Kossuth Művelődési Körben
9. 14.00- Német nyelvi vetélkedő az 5-8. évfolyamnak – TÁMOP pályázat fenntartási időszak
10-11. 15-18 óra Papírgyűjtés – SZKV szervezés
10. 14.00 Bendegúz Tudásbajnokság levelezős verseny megyei fordulója Siófokon
11. József Attila Szavalóverseny Balatonszárszón
11. 7.00-13.00 Étkezési térítési díj befizetése
11. 8.00-18.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 1. nap
12. 8.00-17.00 Leendő 1. osztályosok beíratása 2. nap

12. 18.00-22.00 „Szakmák éjszakája” országos rendezvény 6-7. osztályosoknak és szüleiknek a szakképző iskolákban
16. Cseprekálné Sas Zsófia minősítő vizsgája a 2.a osztályban
16. 10.00 Holokauszt áldozatainak emléknapja – megemlékezés az aulában az 5-8.évfolyamnak
16. 11.00 EFOP-3.1.8. pályázat keretében érzékenyítő játékos csoportfoglalkozás a „B” komponensnek
16. 13.30-14.30 Népzenei műsor alsó tagozatosoknak a művelődési házban
17. 4. tanítás nélküli munkanap – Tavaszi nevelési értekezlet
25. Vigyázz, kész, pénz!” pénzügyi vetélkedő régiós fordulója 1 csapattal Pécsett
30. 12.00- EFOP-3.1.8. pályázat keretében Tarány Tamás koncert a művelődési házban („A” komponens)
30-ig Értesítések megérkezése a 8. osztályosok felvételi eredményéről

A tavaszi szünet 2019. április 17-től 23-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 16., kedd a szünet utáni első tanítási nap április 24. („B” hét szerda).

folyamán: „KINCSKERESŐ NAPOK” – alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek és eredményhirdetések
– Matematikaverseny 1-4.o.
– Szépolvasó verseny 5-8.o.
– Szépíróverseny 5-8.o.

óralátogatások
– Föld napja vetélkedő a Krúdy középiskolában Siófokon
– „Nyitott bíróság” előadás a Járásbíróság elnökének részvételével – 7.8. évfolyam
– Nagy Lúcia főiskolai hallgató hospitálása a 4.a osztályban
– tankönyvrendelés folyamata április 30-ig (KELLO felületen tankönyvrendelés előkészítése pedagógusoknak)
– Kréta e-napló és papíralapú napló folyamatos vezetése
– erkölcstan és hit- és erkölcstan tantárgyfelmérése a 2019-2020-as tanévre
– TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség-kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása
– EFOP pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
– április havi egyéb jelentések a Tankerületnek
– munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– kontrollvizsgálatok szervezése (BTM-es tanulók)
– óvodalátogatás, találkozás a nagycsoportosokkal, hospitálás megkezdése az óvodában
– tanulmányi helyzet és kiemelten a gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek
– ÖKO munkacsoport megbeszélései
– folyamatos készülés 4 csapattal a Föld napja vetélkedőre
– folyamatos készülés a Bókay Árpád Országos Biológiaversenyre – 3 tanuló
– folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
– folyamatos készülés K&H versenyre 1 csapattal
– folyamat készülés a matematika, versmondó, és az iskolai tanulmányi versenyekre
– SPORT: Diákolimpia Atlétika több-próba egyéni és csapatverseny Zamárdin és Kaposváron
– NETFIT méréssel kapcsolatos teendők folyamatban április 26-ig
– DÖK gyűlések
– anyák napi készülődés
– védőoltás (HPV 7.o. lányok) és tisztasági vizsgálat – védőnő
– folyamatos kapcsolattartás a családgondozókkal, szociális segítővel, jelzőrendszeri megbeszélések
– iskolai KRÓNIKA készítése
– SZKV összekötő
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– iskolai HONLAP frissítése
– SZABADI SZÓ iskolai híreinek szerkesztése
– ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon – ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
– faliújságok aktualizálása, alsósok és a 8. osztály

Aktuális

Beiratkozás

Kedves Szülők!

A borítékban található kitöltésre váró papírok közül az alábbiakat várjuk vissza kitöltve Önöktől a beiratkozáskor 2019. április 11-én (csütörtök) 8-18 óráig vagy 12-én (péntek) 8-17 óráig:

  • adatszolgáltató lap
  • nyilatkozat egész napos iskoláról
  • nyilatkozat hit-és erkölcstan/erkölcstanoktatásról
  • nyilatkozat sajtó megjelenésről
  • nyilatkozat hazautazásról
  • nyilatkozat életvitelszerű ott lakásról
  • nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről, 2 oldalas – (a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására (2014. március 15-től hatályos a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény XVIII. fejezet – A szülői felügyelet gyakorlása – előírásai az irányadók).

Kérjük, hogy az alább felsoroltakat is szíveskedjenek magukkal hozni a beiratkozáskor, 2019. április 11-én (csütörtök) vagy 12-én (péntek):

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
  • a gyermek személyi azonosító igazolványa (ha van)
  • a gyermek eredeti óvodai szakvéleménye (óvodából hozza)
  • nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény,
  • sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
  • 3 vagy több gyermekes igazolás (ha van)
  • TB (tartós betegség) igazolása (ha van)
  • gyermekvédelmi kedvezményről szóló jegyzői határozat, GYVK (ha van)
  • hátrányos helyzetről, vagy halmozottan hátrányos helyzetről szóló jegyzői határozat, HH, HHH (ha van)
  • a Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolás – (a Kormányhivatalnál kell elintézni,  Diákigazolvány igényléséhez a NEK igazolást, további információ a 84/ 795-229-es telefonszámon kapható)
  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:
  • regisztrációs igazolás (határozatlan ideig érvényes), vagy
  • tartózkodási kártya (maximum 5 éves érvényességi idővel), vagy
  • állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel, amelyet a BÁH tízévente a feltételek vizsgálata nélkül megújít, EGT-állampolgárok részére határozatlan ideig érvényes).

A tanköteles korba lévő gyerekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles bejelenteni. (Nkt. 91. §)

FIGYELEM!

A www.balatonszabadisuli.hu honlapunkon e-ügyintézéssel kapcsolatos információkat olvashatnak.

Balatonszabadi, 2019. március 29.

        Bogdánné Kovács Mária

igazgatóhelyettes sk.

Programok

2019. március havi program

4. 12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében Huzella Péter koncert a művelődési házban(A komp.)
4. 16.00 Munkaértekezlet, előtte munkaközösségi megbeszélések
5. 17.00 Tájékoztató szülőknek a hit-és erkölcstan tantárgy választásáról (az egyházak képviselői)
6. 12.00–15.30 Étkezési térítési díj befizetése
7. 8.00 -Minősítési eljárás –Batizné Cseh Mária tanító
7. 14.00 József Attila Szavalóverseny megyei elődöntő 7.évf. (2 tanuló) –Kaposvár
8-ig Rajzok, ragasztások, hajtogatások készítése a Kossuth Művelődési Kör számára
8. 14.00 Országos Logo Programozási verseny regionális forduló (3 tanuló)–Kaposvár
9. szombat Diákolimpia mezei futóverseny körzeti döntő –Zamárdi
11. 7.00 –13.00 Étkezési térítési díj befizetése
12. Szakma Sztár Fesztivál Budapesten,a BNV területén –7. évfolyamos tanulók
14. 10.00 Iskolai ünnepély és utána koszorúzás a Kossuth-szobornál (felsősök vendéglátása a Kossuth Körben)
15. „Talpra Magyar” Együttfutás (B.szabadi, Siójut, Ádánd)községi rendezvény
18-22. Fenntarthatóság, környezettudatosság témahete, zárása az ÖKONAP lesz 22-én
21. 10.00 Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny iskolai forduló 3-6. évf.
21-22. Tanulói adatlap módosításának lehetősége –8. osztály
22. ÖKONAP –TÁMOP pályázat fenntartási időszakában
22. 14.00 nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny megyei fordulója
25. 16.00 Munkaértekezlet –Adatvédelmi szabályzat elfogadása, egyéb
25. Szülői értekezlet a 3. osztályban –téma: idegennyelv-választás
28. 9.00-12.30 EFOP 1.3.8. pályázat keretében a nyírségi testvériskola viszontlátogatása
29. 9.00-12.30 Természettudományi laborgyakorlatok a Perczel Mór Gimnáziumban–7. évf.
29. 14-15.30 Iskolahívogatónap leendő elsősöknek és szüleiknek
30. szombat Simonyi Zs. Kárpát-medencei helyesírási versenymegyei fordulója Kaposváron –1 tanuló

március folyamán: „KINCSKERESŐ NAPOK” –alsó-felső tagozatos házi tanulmányi versenyek, pályázatok
– környezetismeret 2-4. évfolyam
– szépolvasó verseny 3-4. évfolyam 28-án, csütörtökön 14 órakor
– rajzkiállítás 1-8. osztályosok munkáiból a Kossuth Művelődési Körben
– rajzkiállítás alsó tagozatosok munkáiból a gólyafigyelő szolgálat és az év kiemelt élőlényei témában
-március havi egyéb jelentések a Tankerületnek-óralátogatások
-Kréta e-napló folyamatos vezetése
-tankönyvrendelés folyamata elindul
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
-kötelező programok, foglalkozások szervezése lebonyolítása
-EFOP pályázat –foglalkozások,kötelező programok szervezése lebonyolítása
-jelzőrendszeri megbeszélések
-munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
-folyamatos készülés 4 csapattal a Föld napja vetélkedőre
-folyamatos készülés a Bókay Árpád Országos Biológiaversenyre–3 tanuló
-folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
-folyamatos készülés K&H versenyre 1 csapattal
-folyamatos készülés a Katasztrófavédelmi versenyre
-folyamat készülés a matematika, magyar nyelv, versmondó, prózamondó versenyekre
-ÖKO munkacsoport megbeszélései
-NETFIT méréssel kapcsolatos teendők
-SPORT:házimagasugró verseny
-DÖK: farsang értékelése, tanulmányi versenyek szervezésének segítése
-iskolai KRÓNIKA készítése
-SZKV összekötő
-Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
-iskolai HONLAP frissítése
-ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon
-ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon-könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
-tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat -védőnő
-faliújságok aktualizálása, alsósok és az 5.osztály

Programok

2019. február havi program

1.                   Félévi értesítők kiosztása
4.       17.00  Szülői értekezlet –1. osztály
4.       17.00  Szülői értekezlet –4.a osztály
5.       17.00  Szülői értekezlet –8. osztály
6.  12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése 
6.       17.00  Szülői értekezlet –2.a, 2.b osztály
7.       17.00  Szülői értekezlet –3. osztály
7.       17.00  Szülői értekezlet –4.b osztály
7-ig              A központi írásbeli vizsgát szervező középiskolák értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat
8.       10.00 „Szép Magyar Beszéd” verseny B.bogláron (5.o.1 fő)
8.       14.00 nyelvÉSZ Nemzetközi Anyanyelvi Tanulmányi Verseny iskolai fordulója
8.       14.30 Bolyai Természettudományi Csapatverseny a siófoki Vak Bottyán iskolában–4.b 2 csapattal
11.      8.00 Félévi tantestületi értekezlet –4. tanítás nélküli munkanap
11. 7-13.00 Étkezési térítési díj befizetése
11.               Jégvirág Dél-dunántúli Terematlétika RegionálisVerseny (B. szemes)
11-15.         Projekthét –farsang hete az alsóban12.18.00Szülői értekezlet –6.bosztály
12.    17.00  Szülő értekezlet –7.a osztály
13.                Szülői értekezlet –6.aosztály
15.                Cirkuszlátogatás Budapesten –alsó tagozat
15.    14.00  Zrínyi Ilona Matematikaverseny 5-8. osztályosoknak Siófokon (15tanuló)
18.    12.00  EFOP program,(B komp.) –előadás,a nemzetközi együttműködések jelentőségének bemutatása
18.    17.00   Szülői értekezlet –7.b osztály
18-ig             Jelentkezési lapok továbbítása a középiskolákba
22. 14-18.00 FARSANG a felső tagozatosoknak a polgárőrök felügyeletével –DÖK szervezés
25.      10.00 Kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja, megemlékezés az aulában 5-8.o.
25.     12.00 EFOP program, (A komp.) –forradalmi témájú dramatikus színházi előadás
25 –március 1-ig „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
27.      14.00 Ifjúsági hangverseny 3. előadása Siófokon a KIKK-ben
28.                 10. KRÉTA Roadshow, Kaposvár
28.      14.00  Települési Gyermekvédelmi Tanácskozás a Polgármesteri Hivatalban

február folyamán:

„KINCSKERESŐ NAPOK”–alsó-felső tagozatos tanulmányi versenyek hirdetése

-Iskolagyűlés
-szülői értekezletek 5.o.
-Kréta e-napló folyamatos használata
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
–úszásoktatás a 3. 4. évfolyamon február 25-ig!
-TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség
–kötelező programok szervezése lebonyolítása
-február havi egyéb jelentések a Tankerületnek
-Nagy Lucia tanítóképzőbe járóhallgató hospitálása a 4.a osztályban -óralátogatások
-rajzok, ragasztások, hajtogatások készítése a Kossuth Művelődési Kör számára, leadásuk március 8-án, pénteken-vezetői megbeszélések hétfőnként 10 órakor-munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
-tanulmányi-és sportversenyekre való jelentkezés
-folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre –4.b2 tanuló
-folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval
-folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal
-folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
-folyamatos készülés K&H versenyre-folyamat készülés a matematika, magyar nyelv, versmondó, prózamondó versenyre
-ÖKO munkacsoport megbeszélései
-Örökös Ökoiskolai pályázat megírásához anyaggyűjtés (programok, fotók, …)
-DÖK: farsang szervezése, lebonyolítása
-NETFIT méréssel kapcsolatos teendők
-jelzőrendszeri megbeszélés, Ács Bernadett szociális segítő tevékenysége elkezdődik
-az aula farsangi díszbe öltöztetése18-án
-SPORT: házi magasugróverseny
-iskolai KRÓNIKA készítése
-SZKV összekötő-Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
-iskolai HONLAP frissítése
-ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyamon
-ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyamon
-könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)
-tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat
-védőnő
-faliújságok aktuálissá tétele alsósok és az 5. osztály

Aktuális

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – 2019. január havi program

Január

3.   Téli szünet utáni első tanítási nap („B” hét csütörtök)
 3-tól év végéig Papíralapú naplók és tájékoztatók vezetése tanév végéig folyamatosan
 4.   Siójuti tanulók havi buszbérletének rendezése, kiosztása
 7. 9.00 Diákolimpia teremlabdarúgás körzeti elődöntő Siófok IV. kcs.
 9.   Tanulók fotózása, egyéni és osztályképek készítése meghívott fotóssal – 3. 4.7. évfolyam
 9-től   NETFIT mérés kezdete (április 26-ig kell elvégezni)
14. 12.00-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
15. 7.00-13.0 Étkezési térítési díj fizetése
 18.   Kölyökatlétika verseny Bonyhádon alsó tagozatosoknak
 19. 10.00 Központi írásbeli felvételi vizsga 8. osztályosoknak (14 tanuló)
 25.   I. félév vége
 25. 14.00 Munkaértekezlet, utána tagozatonként félévi osztályozó értekezlet (ügyeletet felmérni)
 28-tól   KRÉTA e-napló hivatalos bevezetése, szülőknek hozzáférés kiosztása
 28.  12.00 EFOP 1.3.8. pályázat keretében Huzella Péter koncertje a művelődési házban
 28.  9.00 Diákolimpia teremlabdarúgás körzeti elődöntő Siófok III. kcs.

 Február

1.  8.00 Iskolagyűlés, igazgatói dicséretek kiosztása
 1.   Félévi értesítők kiosztása a tanulóknak
 1. 12.00 Félévi beszámolók, statisztikai lapok leadásának határideje
 11. 8.00 Félévi tantestületi értekezlet – 3. tanítás nélküli munkanap (ügyeletet felmérni)

Január folyamán:

 – Cseprekálné Sas Zsófia gyakornok mentorálása (Zsófi portfóliót ír) 

 – Béndek Lola gyakornokok mentorálása                

 – Somogyi Tímea gyakornok mentorálása  

 – EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása      

 – TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – úszásoktatás a 3. 4. évfolyamon            

 – TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség – kötelező programok szervezése lebonyolítása

 – óralátogatások   

 – január havi adatszolgáltatások, jelentések a Siófoki Tankerületi Központnak és más adatkérőknek      

 – vezetői értekezletek hétfőnként  

 – munkaközösségi megbeszélések szükség szerint   

 – tanulmányi versenyekre való jelentkezés – Bendegúz anyanyelvi és Alapműveleti matematika        

 – folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b

 – folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval            

 – folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal

 – folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre           

 – folyamatos készülés az Öveges József fizikaversenyre        

 – folyamatos készülés K&H versenyre       

 – folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival

 (Balatonszabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések     

 – félévi eredmények összegzése                 

 – fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint

 – naplók, szöveges értékelések, tájékoztatók, témazárók, felmérések –dokumentálás                   

 – ÖKO munkacsoport megbeszélései                       

 – DÖK: iskolagyűlés megszervezése  

 – SPORT: Diákolimpia teremlabdarúgó bajnokságok Siófok és Kölyökatlétika/házi kosárlabda mérkőzések          

 – házitanulmányi versenyek hirdetése                     

 – Iskolai FACEBOOK oldal frissítése

 – ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam               

 – ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam          

 – iskolai KRÓNIKA készítése      

 – SZKV összekötő           

 – iskolai HONLAP frissítése         

 – könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)              

 – tisztasági vizsgálat, szűrővizsgálat – védőnő

 – faliújságok aktuálissá tétele alsósok és a 6.b          

Aktuális

december havi program

Balatonszabadi Kincskereső Általános Iskola – 2018. december havi program
TÉLI SZÜNET: 2018. december 27 – 2019. január 2-ig
Utolsó tanítási nap: december 21. péntek
Első tanítási nap: 2019. január 3. „B” hét csütörtök

december

3 -ig   DIFER- mérés határnapja – 1. osztály
3. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 5. osztály
3. 1. óra Nagy Csaba tárogatóművész előadása a Rákóczi szabadságharcról, a kuruc korról
3. 16.00 Alapítványi ülés
4.  14.00 2. Ifjúsági hangverseny a siófoki KIKK-ben
5. 12-15.30 Étkezési térítési díj fizetése
5. 8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6.a osztály
6. 13.30 Mikulásműsor alsósoknak a művelődési házba
7-ig   8. évfolyamos tanulók jelentkezése a középiskolai írásbeli felvételire
7.  13.30 Kabóca Bábszínház előadása az alsósoknak a művelődési házban
7. 15-18 óra Mikulás-buli a felsősöknek – a DÖK szervezésében és a polgárőrök felügyeletével
9. 17.00 Községi 2. adventi gyertyagyújtás az 5.o. és a kisénekkar szereplésével
11. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 6. évfolyam
10.   Fenyőfa felállítása az aulába délelőtt, díszíti a felső tagozat kedden
10. 16-18 óra Fogadóóra a 8. osztályos szülők részére
11.  7-13 óra Étkezési térítési díj fizetése
12.  8.00 Fogászati szűrővizsgálat – 6. b osztály
13. 11.00 Színházlátogatás Veszprémbe A dzsungel könyve c. előadásra – 6.8. évfolyam
13. 18.00 Művészeti iskola zenetagozatának és tanárainak jótékonysági karácsonyi koncertje az aulában
14. 14-15 óra Bolhapiac az aulában a DÖK szervezésében
15-ig   E-naplóban az adminisztráció naprakésszé tétele
15. szombat 3. tanítás nélküli munkanap – Tantestületi szakmai nap, csapatépítés
17.  8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 7. évfolyam
18. 13.30 Batyu Színház előadása Holle anyó címmel az alsósoknak a művelődési házban
20. 17.00 Karácsonyest a 4. osztályosok szüleinek
21. 8.00 Adventi gyertyagyújtás az aulában – 8. osztály
21. 10.00 Karácsonyi ünnepély – 4. évfolyam szereplésével
21. 19.00 A Siófoki V.B. Ált. Isk. és AMI néptánc tanszakának karácsonyi műsora Siófokon a KIKK-ben

 december folyamán:

  • Óralátogatások
  • Béndek Lola gyakornokok mentorálása
  • Somogyi Tímea gyakornok mentorálása
  • TÁMOP pályázat fenntartási kötelezettség, úszásoktatás a 3. és 4. évfolyamon
  • EFOP testvériskolai pályázat – foglalkozások, kötelező programok szervezése lebonyolítása
  • jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
  • vezetői megbeszélések minden hétfőn
  • havi elszámolás a tankerületben
  • leltározás és a leltárjegyzék beküldése a Tankerületbe
  • fogadó órák előzetes egyeztetés után, megbeszélés szerint
  • ügyelet felmérése 15-re és a téli szünet munkanapjaira
  • tanulmányi versenyekre való jelentkezés
  • munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
  • gyenge tanulmányi eredmény jelzése a szülőknek 3-8. évfolyam
  • ÖKO munkacsoport megbeszélései fokozott odafigyelés szelektív hulladékgyűjtésre, szemétszedés
  • Folyamatos készülődés a Bolyai Természettudományi csapatversenyre – 4.b
  • Folyamatos készülés a Bókay Árpád biológia versenyre 2 tanulóval
  • Folyamatos készülés a Föld napja vetélkedőre 4 csapattal
  • folyamatos készülés a Tudásbajnokság tanulmányi versenyre
  • folyamatos készülés K&H versenyre
  • Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival (B.szabadi és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
  • Adventi készülődés: ajándékok, dekoráció…
  • Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
  • ISKOLAALMA osztása és adminisztrálása 1-6. évfolyam
  • ISKOLATEJ adminisztrálása 1-8. évfolyam
  • Iskolai KRÓNIKA szerkesztése
  • SZKV összekötő
  • Iskolai HONLAP frissítése
  • faliújságok aktualizálása: alsósok és a 6.a osztály
  • könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art)
  • tisztasági-és szűrővizsgálatok – védőnő

Programok

2018. augusztus – szeptember havi program

23. 9.00  Alakuló tantestületi értekezlet
27. 8.00 Munkaértekezlet
27. 8.30 Osztályozóvizsga
27. 9.00   Javítóvizsgások első konzultációja
28. 9.00 Tankerületi tanévnyitó értekezlet a mi iskolánkban
29. 10.00-18.00 Tankönyvosztás
30. 8.00 Javítóvizsga
31. 8.30 Tanévnyitó tantestületi értekezlet
31. 17.00 Tanévnyitó ünnepély és az Igazgatónő búcsúztatása nyugdíjba vonulása alkalmából

Az iskolavezetés által ellenőrzött szeptemberi feladatok aláhúzva

1. (“A” hét) Első tanítási nap

  • tanuló-és felnőtt ügyelet megszervezése
  • tűz- és balesetvédelem, házirend megbeszélése
  • órarenddiktálás
  • napközis csoportok /tevékenység, ebédeltetés megszervezése/ Tóthné
  • felelősök kijelölése/benti cipő, hetesek, szekrény

1. délelőtt tankönyvosztás
1. 17.00 Szülői értekezlet az 1. osztályban
4. 15.30 Művészeti iskolások pótbeíratása (hangszer)
5-ig A Siófoki Tankerületnek jelentenünk kell 1 delegálttag nevét a DÖK Tanácsba
5-ig Éves beszámoló megküldése a tankerületnek
6. 17.00 ÖSSZEVONT SZÜLŐI ÉRTEKEZLET az aulában, utána az 7.a és 7.b osztályban szülői értekezletek 18.00-tól
7-ig Végleges tantárgyfelosztás feltöltése a KRÉTA rendszerbe
15-ig Éves munkaterv beküldése a tankerületbe
15-ig Tankönyvek pótrendelése
17. 14.00 5. osztályosok átadása
17-től 13.00 Úszásoktatás beindítása a 3. osztályban (minden hétfőn)
20-tól 13.00 Úszásoktatás beindítása a 4. évfolyamon (minden csütörtökön)

1. héten – a kiosztott nyilatkozatok begyűjtése, összesítése, leadása Bogdánnénak
fejlesztő foglalkozások megszervezése, indítása SNI tanulók számára

14 – ig naplók, szakköri naplók, tájékoztató füzetek rendbetétele
            – napközis foglalkozási terv elkészítése
            – szaktantermek, szertárak rendbetétele, kulcsrend
            – teremórarendek kifüggesztése a termek ajtajára

30-ig – KIR rendszer aktualizálása
-KRÉTA rendszer feltöltése

28-igtanmenetek aktualizálása
            – osztályfőnöki foglalkozási tervek elkészítése

28– ig szakkörök tematikájának elkészítése, résztvevők névsorának leadása
           szülői értekezletekről feljegyzések, családlátogatások
           – szociometriai felmérések készítése

szeptember folyamán:

– Jelentések, adatszolgáltatások a tankerületnek és más adatkérőknek
– Munkaközösség vezetői megbeszélés – ighk., mk. vezetők részvételével
– Siófok Környéki Diáksport Bizottság tanévnyitó értekezlete Siófokon
– Étkezési térítési díj fizetése
– Családlátogatás az 1. és 5. osztályosoknál
– ÖKO munkacsoport megbeszélése
– Munkaközösségi megbeszélések szükség szerint
– Tanulmányi versenyek és vetélkedők, levelezős tanulmányi versenyek hirdetése
– Színház-és Ifjúsági hangverseny látogatás megszervezése
– Iskolai KRÓNIKA szerkesztése, SZKV összekötő
– HONLAP frissítése
– Iskolai FACEBOOK oldal frissítése
– DÖK munkájának indítása
– SPORT: házi foci-és kézilabda bajnokság a felső tagozaton
– Folyamatos kapcsolattartás a Gyermekvédelmi Szolgálat családgondozóival
(Bálint Adrienn, és Siójut képviselőjével) – jelzőrendszeri megbeszélések
– TŰZRIADÓ próba
– Faliújságok aktuálissá tétele
– ISKOLAALMA osztása adminisztrálása – 1-6. évfolyam
– ISKOLATEJ adminisztrálása
– Fogászati szűrővizsgálat
– HPV védőoltás engedélyeinek begyűjtése a védőnővel egyeztetve – 7.o. lányok
– Kötelező oltások, tisztasági vizsgálat – védőnő
– Diákigazolványok rendelése, pótlása
– könyvek, folyóiratok, kiadványok terjesztése (Novum-, Graph-Art Kiadó)